آکو ویپ مشاور ویپینگ شماست

وبلاگ

رایج ترین مشکلات دستگاه‌ های ویپ و پاد + تعمیر و رفع مشکل

عناوین محتوا

به این محتوا امتیاز بده

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین نظرات / 5. تعداد نظردهی:

رایج ترین مشکلات دستگاه‌ های ویپ و پاد + تعمیر و رفع مشکل

مشکلات رایج دستگاه‌ های ویپ و پاد

در این آموزش، به بررسی مشکلات رایج دستگاه‌ های ویپ و نحوه تعمیر آنها خواهیم پرداخت. البته باید بدانید مشکلات که تخصصی و فنی هستند و نیاز به تجربه و ابزار آلات دارند، توسط شما قابل رفع نخواهند بود.

آکوویپ تیم متخصصی در حوزه فروش ویپ، پاد و جویس است و البته در حوزه تعمیرات ویپ و پاد نیز فعالیت میکند. میتوانید دستگاه خود را به ما بسپارید تا هر مشکلی دارد با 7 روز مهلت تست برایتان رفع کنیم.

ورود به صفحه خدمات تعمیر ویپ و پاد

تعمیر-ویپ-اورسا-کوئست

تعمیر ویپ اورسا کوئست

دستگاه‌ های ویپ ابزارهایی هستند که برای ویپینگ استفاده می ‌شوند. آنها معمولا از یک باتری، یک چیپست، یک کارتریج (مخزن) و کویل ویپ تشکیل شده ‌اند. کویل یک قطعه سیم پیچ است که با مایع ویپ (جویس) اشباع می‌ شود و با گرم شدن، بخار تولید می ‌کند.

در صورت بروز مشکل در دستگاه ویپ، ممکن است نیاز به تعمیر آن باشد. تعمیر ویپ می ‌تواند به صرفه باشد، زیرا هزینه کم تری نسبت به خرید یک دستگاه جدید دارد. همچنین، تعمیر دستگاه ویپ می‌ تواند به افزایش طول عمر دستگاه کمک کند.

مشکلات رایج دستگاه ‌های ویپ

 1. • روشن نشدن دستگاه
 2. • خاموش شدن خود به خود دستگاه
 3. • تولید نکردن بخار
 4. • طعم بد بخار
 5. • داغ کردن دستگاه

روشن نشدن دستگاه

Vape does not turn on

اگر دستگاه روشن نمی ‌شود، ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. برخی از دلایل احتمالی عبارتند از:

 1. • باتری دستگاه تمام شده است
 2. • اتصال بین باتری و دستگاه قطع شده است
 3. • مدار داخلی دستگاه آسیب دیده است

برای رفع این مشکل، ابتدا باید باتری دستگاه را شارژ کنید. اگر باتری شارژ شده است، باید اتصال بین باتری و دستگاه را بررسی کنید. در صورت قطع بودن اتصال، باید آن را وصل کنید. اگر مدار داخلی دستگاه آسیب دیده است، باید دستگاه را به یک تعمیرکار ویپ واگذار کنید.

خاموش شدن خود به خود دستگاه

اگر دستگاه خاموش می ‌شود، ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. برخی از دلایل احتمالی عبارتند از:

 1. • تنظیمات دستگاه اشتباه است.
 2. • باتری دستگاه خراب شده است.
 3. • مدار داخلی دستگاه آسیب دیده است.

برای رفع این مشکل، ابتدا باید تنظیمات دستگاه را بررسی کنید. اگر تنظیمات دستگاه درست است، باید باتری دستگاه را تعویض یا با شوک کالیبره کنید. خرید باتری اصلی ویپ از آکو ویپ. در صورت آسیب دیدگی مدار داخلی، میتوانید آن را برای تعمیر، به تعمیر کاران ما تحویل دهید.

تولید نکردن بخار

اگر ویپ بخار تولید نمی‌ کند، ممکن است به دلایل زیر باشد:

 1. • مخزن دستگاه خالی است.
 2. • کویل دستگاه خراب شده است.
 3. • مدار داخلی دستگاه آسیب دیده است.

برای رفع این مشکل، ابتدا باید مخزن دستگاه را پر کنید. اگر مخزن دستگاه پر است، باید کویل دستگاه را تعویض کنید. اگر کویل دستگاه سالم است، باید مدار داخلی دستگاه را بررسی کنید. در صورت آسیب دیدگی مدار داخلی، بهتر است خودتان آن را دستکاری نکنید و ویپ را به یک تعمیر کار ویپ بسپارید.

طعم بد بخار

Vape juice tastes bad

اگر طعم بخار بد است، ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. برخی از دلایل احتمالی عبارتند از:

 1. • جویس خراب است.
 2. • کویل دستگاه خراب شده است.
 3. • مدار داخلی دستگاه آسیب دیده است.

برای رفع این مشکل، ابتدا باید جویس ویپ را تعویض کنید. اگر مشکل برطرف نشد، باید کویل دستگاه را تعویض کنید. اگر کویل دستگاه سالم است، احتمالا مشکل از مدار داخلی دستگاه است و نیاز به بررسی تخصصی، توسط یک تعمیر کار ویپ دارد.

داغ کردن دستگاه

دلایل داغ شدن دستگاه ویپ عبارتند از:

 1. • تنظیمات دستگاه اشتباه است. اگر تنظیمات دستگاه، مانند توان یا جریان خروجی، بیش از حد بالا باشد، می ‌تواند باعث داغ کردن دستگاه شود.
 2. • کویل دستگاه خراب شده است.
 3. • مدار داخلی دستگاه آسیب دیده است.

برای رفع مشکل داغ شدن دستگاه ویپ، باید ابتدا علت آن را شناسایی کنید. اگر علت داغ شدن دستگاه، تنظیمات اشتباه باشد، می ‌توانید با کاهش توان یا جریان خروجی، مشکل را برطرف کنید. برای جلوگیری از این مشکل، باید تنظیمات دستگاه را مطابق با دستور العمل ‌های شرکت سازنده تنظیم کنید.

vape gets hot

اگر علت داغ شدن دستگاه، کویل قدیمی یا خراب باشد، باید کویل را تعویض کنید. برای جلوگیری از خرابی کویل ویپ، باید از جویس مناسب استفاده کنید. همچنین، باید به طور منظم و دوره ای کویل را تعویض کنید.

اگر علت داغ شدن دستگاه، آسیب دیدگی مدار داخلی باشد، درست کردن آن کار شما نیست و نیاز به تخصص یک تعمیر کار حرفه ای دارد. آسیب دیدگی مدار ویپ معمولا در اثر ضربه یا آسیب فیزیکی به دستگاه رخ می‌ دهد.

تعمیر ویپ در آکو ویپ

در فروشگاه آکو ویپ تعمیرات دستگاه های ویپ، از جمله برند هایی مانند Uwell، GeekVape، Lost Vape، Vaporesso، VooPoo، و SMOK ارائه می شود. فرآیند تعمیر شامل بررسی دستگاه، برآورد هزینه و تعمیرات با زمان تعمیر از 1 تا 7 روز می باشد. هزینه تعمیر ویپ به عوامل مختلفی از جمله نوع آسیب، میزان نیاز به تعویض قطعات، ساعات تعمیر و هزینه قطعات بستگی دارد.

ویپ

برای این که بتوانید دستگاه ویپ خود را تعمیر کنید، باید دستگاه را به خوبی بشناسید. پس اگر حس کردید که ویپ شما مشکل اساسی دارد، بهتر است به آن دست نزنید و با تحویل آن به آکو ویپ، از خدمات تعمیر تخصصی مجموعه ما بهره مند شوید. در صورت بروز هر گونه مشکل در دستگاه ویپ خود، با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

چرا ویپ من ضعیف کام می دهد؟

 1. • جویس داخل مخزن تمام شده است. در نتیجه، دستگاه نمی تواند بخار تولید کند.
 2. • باتری ویپ تمام شده و دستگاه نمی تواند گرمای لازم برای تولید بخار را تولید کند. برخی از ویپ ها دارای چراغ نشانگر هستند که وضعیت باتری را نشان می دهد. اگر چراغ چشمک بزند یا قرمز شود، وقت آن است که ویپ خود را شارژ کنید.
 3. • حباب هوا در کارتریج وجود دارد. اگر هوا در کارتریج ویپ گیر کرده باشد، می تواند جریان بخار را مسدود کند. برای از بین بردن حباب هوا، به آرامی روی دستگاه ضربه بزنید. همچنین می توانید دستگاه را به مدت چند دقیقه در دمای اتاق قرار دهید تا حباب های هوا به آرامی از بین بروند.
 4. • کویل سوخته است. اگر کویل ویپ شما سوخته باشد، دستگاه نمی تواند بخار تولید کند. کویل ها پس از زمان مشخصی استفاده می سوزند. اگر ویپ شما قبلا خوب کار می کرده و یک دفعه مشکل پیدا کرده، ممکن است کویل آن سوخته باشد.
 5. • دهانه ویپ گرفته است. اگر دهانه ویپ با ذرات و گرد و خاک گرفته باشد، می تواند جریان هوا را مسدود کند و باعث ضعیف شدن کام دهی شود. برای تمیز کردن دهانه، می توانید از یک خلال دندان یا یک برس کوچک استفاده کنید.

چرا جویس به داخل دهان بر می گردد؟

پاشش جویس ویپ که باعث می شود جویس به داخل دهان برگردد، زمانی اتفاق می افتد که جویس بیش از حد روی کویل دستگاه ویپ جمع شود و در حین کام گیری، وارد دهان شود. چند دلیل اصلی برگشت جویس به دهان عبارتند از:

 1. • مخزن جویس بیش از حد پر شده است و جویس اضافی روی کویل جمع شده است.
 2. • وات دستگاه بیش از حد زیاد است. در نتیجه، جویس به سرعت تبخیر می شود و باعث پاشش می شود.
 3. • کام گیری و استنشاق بیش از حد شدید است و باعث می شود جویس وارد دهان شود.
 4. • کویل سوخته است و جویس به درستی تبخیر نمی شود.

چگونه طعم سوخته ویپ را از بین ببریم؟

طعم سوخته ویپ معمولا به دلیل سوختن کویل دستگاه ویپ ایجاد می شود. برای رفع این مشکل، باید کویل سوخته را تعویض کنید. اگر با تعویض کویل همچنان مشکل طعم سوخته را دارید، باید ویپ خود را به یک متخصص تعمیر ویپ بسپارید.

برای جلوگیری از طعم سوخته ویپ، قبل از استفاده از دستگاه، کویل را به درستی پرایم کنید. این کار به کویل اجازه می دهد تا به طور کامل با جویس اشباع شود و از سوختن آن جلوگیری می کند.

همچنین، وات دستگاه باید متناسب با نوع کویل شما باشد. تنظیم وات بیش از حد زیاد می تواند باعث سوختن کویل شود. به علاوه اینکه، مخزن جویس را بیش از حد پر نکنید. اگر مخزن جویس بیش از حد پر شود، جویس اضافی روی کویل جمع می شود و می تواند باعث سوختن آن شود.

چگونه کویل و کارتریج ویپ را تعویض کنم؟

برای تعویض کویل و کارتریج، ابتدا قطعات دستگاه را از هم جدا کنید. نحوه جدا کردن دستگاه به نوع دستگاه شما بستگی دارد. معمولا برای جدا کردن دستگاه، باید قسمت بالایی دستگاه را از قسمت پایینی آن جدا کنید.

سپس، کویل قدیمی را از کارتریج خارج کنید. برای این کار، معمولا باید کویل را در خلاف جهت عقربه های ساعت بپیچانید. برای خارج کردن کارتریج، معمولا باید کارتریج را به سمت بالا بکشید. سپس، کویل و کارتریج جدید را در جایش قرار دهید. در نهایت، دستگاه را دوباره جمع کنید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
آکو ویپ
آکو ویپ
آکو ویپ مشاور ویپینگ شماست

دیدگاهی در مورد “رایج ترین مشکلات دستگاه‌ های ویپ و پاد + تعمیر و رفع مشکل

 1. امين گفت:

  سلام من گيگ ويپ وان دارم متاسفانه يكبار ديدم تمام جويس ريخته تو دستگاه از اون موقع دستگاه تا كام ميگرم قطع ميشه از كسي پرسيدم گفت دستگاهتون جويس خور شده،ميشه راهنمايي بفرماييد؟

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام، امین عزیز، دستگاه مشکل برد یا سنسور پیدا کرده. میتونید برای تعمیر با شماره پشتیبانی تماس بگیرین

 2. سامان گفت:

  باسلام وخداقوت،من دستگاه ووپوو وینس3،دارم فایر دستگاه دایم کارمیکنه مخصوصا وقتی سروته میشه بیشتره ومجبورم بعدچندکام کارتریج رو ازدستگاه جداکنم که استارت نکنه

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام، سامان جان به احتمال زیاد مشکل از سنسور دستگاه است. به صفحه تعمیرات ویپ ما سر بزنید.
   https://akovape2.com/vape-repair/

 3. محسن گفت:

  یه راهکار برای جلوگیری از ریزش سالت ندارید؟؟؟
  توصیه ها انجام شده
  اما ریزش هست
  ممنون از داسخگویی

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام محسن عزیز نکاتی که گفته شده انجام بشه مشکل تا حدودی حل میشه مگر اینکه از جویس و سالت فیک استفاده کنید یا دستگاه گرما سرما بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید