آکو ویپ مشاور ویپینگ شماست

وبلاگ

0 تا 100 درباره کویل ویپ – تفاوت انواع کویل و کارتریج، کویل جویس و سالت چه فرقی دارد؟

عناوین محتوا

به این محتوا امتیاز بده

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین نظرات / 5. تعداد نظردهی:

کویل ویپ چیست؟ نکات انتخاب و استفاده از کویل ویپ

کویل ویپ

در این مطلب قرار است تا به طور کامل به بررسی کویل ها در دنیای ویپینگ بپردازیم. هر چیزی که درباره نگهداری، خرید و تعویض کویل ها باید بدانید. اگر قصد خرید ویپ دارید یا در حین تعویض و انتخاب کویل به سوال یا ابهامی برخورده اید، این مطلب برای شما مفید خواهد بود. این ویدئو شامل مطالب ذکر شده در این صفحه است که میتوانید آن را مشاهده کنید.

پادکست آکو ویپ – اپیزود شماره 5 – جلوگیری از سوختن کویل ویپ

این صوت از سری پادکست های آکو ویپ است و پیشنهاد میکنیم آن را گوش کنید تا نکات مهمی که درباره نگهداری از کویل ذکر شده را متوجه شده و اجرا کنید.

کویل ویپ چیست؟ چه کاری انجام میدهد؟

همانطور که میدانید دستگاه های ویپ و پاد سیستم با مایع های جویس و سالت نیکوتین کار میکنند. این مایع داخل مخزن دستگاه شما که همان کارتریج است ریخته میشود و با فایر کردن (کام گیری) تبدیل به بخار شده و وارد دهان شما میشود. کویل کار تبدیل مایع به بخار را انجام میدهد. میتوان گفت فارغ از برند و نوع دستگاه شما و اینکه چه نوع جویسی استفاده میکنید، مهم ترین فاکتور طعم رسانی در دستگاه ها کویل است. پس در ادامه با ساختار کویل آشنا خواهیم شد.

مراحل کارکرد کویل در ویپ

مراحل کارکرد کویل در ویپ

تفاوت کویل و کارتریج چیست؟

ویپ فروشگاه آکو ویپ

به طور کلی در دنیای ویپینگ دو قطعه مصرفی داریم. یکی کویل که وظیفه تولید بخار را دارد. یکی کارتریج که کویل داخل آن قرار میگیرد و در واقع مخزن جویس در دستگاه است. بهتر است این را هم بدانید که در بعضی از دستگاه ها (بیشتر در پاد سیستم ها) این کویل و کارتریج به طور یکپارچه هستند. یعنی بعد از سوختن کویل باید به طور کامل کارتریج خود را تعویض کنید. اما برعکس در بیشتر ویپ ها کویل به طور جداگانه داخل کارتریج قرار میگیرد و هر کدام به طور جداگانه قابل تعویض هستند. از این لینک میتوانید به خرید کارتریج ویپ و پاد مناسب دستگاه خود بپردازید.

کویل از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

کویل قطعه ای مصرفی در دستگاه ویپ است که از یک پنبه نسوز و یک سیم پیچ (المنت) ساخته شده است. این پنبه به طور مخصوصی توسط کمپانی ها ساخته میشود و با پنبه های معمولی متفاوت است. کار آن جذب کردن مایع جویس است و زمانی که شما فایر انجام میدهید، المنت پیچیده شده دور این پنبه داغ شده و مایع را تبدیل به بخار میکند.

اعداد و نشانه های حک شده روی کویل چیست؟

vape coil ohm

به طور معمول روی تمامی کویل های اورجینال یک عدد اهمی نوشته شده و یک عدد واتیج. این دو عدد بسیار مهم و کاربردی هستند.

تفاوت اهم در کویل ها

 • عدد اهم نشان دهنده مقاومت کویل است. برای مثال کویل 0.2OHM یا 0.4OHM یا 1OHM و…
 • عدد واتیج نشان دهنده بازه‌ای است که باید آن کویل داخلش استفاده شود. برای مثال 60-70 W یا 15-18 W یا 30-40 W و…

هر چقدر مقدار مقاومت در کویل کمتر میشود حجم بخار بیشتر و همینطور برعکس.

مقاومت های کویل ویپ

 • کویل های 0.6 – 0.4 – 0.2 برای مصرف جویس
 • کویل های 0.6 – 0.8 – 1 – 1.2 برای مصرف سالت نیکوتین
 • خود کویل 0.6 اهم یک نوع کویل بینابینی است که هم میتواند برای جویس و هم میتواند برای سالت نیکوتین مصرف شود.

کدام کویل برای دستگاه من مناسب است؟

اولین نکته ای که باید مدنظر داشته باشید این است که کویل خوب یا بد وجود ندارد. در واقع برای خرید کویل همین که شما از اورجینال بودن محصول مطمئن باشید کفایت میکند، در مرحله بعد باید سه موضوع را مدنظر بگیرید که

 1. دستگاه شما تا چه واتی قدرت دارد؟
 2. قصد مصرف سالت نیکوتین را دارید یا جویس؟
 3. دستگاه شما با کدام سری از کویل ها سازگار است؟

اگر دستگاه ویپ یا ویپ پاد تهیه کرده باشید قطعا واتیج دستگاه شما بالا است و حجم بخار برای شما اهمیت دارد. در نتیجه باید مایع جویس تهیه کنید و از کویل هایی که مخصوص دستگاه شما تولید شده است استفاده کنید. به طور استاندارد برندهای سازنده ویپ و پاد سیستم در دنیا، لوازم جانبی مربوطه به دستگاه ها که مهمترین آنها کویل و کارتریج است را هم تولید میکنند.

در نتیجه شما فقط مجاز هستید که از همان برندی که دستگاه تان را تهیه کرده اید، کویل خریداری کنید. برای مثال نمیتوان یک ویپ از برند لاست ویپ خرید کرد و بعد کویل ویپرسو را روی آن سوار کرد. در ادامه ما لینک هایی برای خرید کویل ویپ برایتان قرار میدهیم تا آسان تر به آنها دسترسی داشته باشید.

خرید کویل اسموک

خرید کویل گیک ویپ

خرید کویل لاست ویپ

خرید کویل ووپو

خرید کویل ویپرسو

خرید کویل یوول

بهترین کویل برای سالت نیکوتین – کویل مناسب سالت نیکوتین چند اهم است؟

به طور استاندارد و اصولی کویل های با مقاومت بالاتر از 0.6 اهم (1.4 – 1.2 – 1- 0.8) برای استفاده از سالت نیکوتین هستند. خود مقاومت 0.6 اهم تقریبا یک کویل دوکاربرده است که هم برای جویس و هم برای سالت نیکوتین مناسب است. این موضوع در برخی موارد انگشت شمار شامل استثنا هم خواهد بود.

حتما توجه کنید که وات حک شده روی کویل با وات دستگاه شما هماهنگ شده باشد. اگر دستگاه ویپ دارید وات آن از طریق تنظیمات قابل تنظیم است و اگر دستگاه شما پاد سیستم یا ویپ اتوماتیک است، نیازی به تنظیم آن ندارید و خود دستگاه به طور اتومات با کویل هماهنگ میشود.

بهترین کویل برای جویس – کویل مناسب جویس چند اهم است؟

کویل جی تی ایکس ویپرسو

کویل جی تی ایکس ویپرسو

به طور استاندارد و اصولی کویل های با مقاومت کمتر از 0.6 (0.4 – 0.2 – 0.15) اهم برای استفاده جویس کاربرد دارند. شما باید کویل مناسب دستگاه خود را خرید کنید تا بهترین خروجی و طعم رسانی را تجربه کنید. برای مثل برای دستگاه ویپ ووپو، کویل ووپو و برای دستگاه ویپ ویپرسو، کویل ویپرسو مناسب است.

انواع کویل ویپ

هم از لحاظ جنس و هم از لحاظ نحوه تولید آنها میتوان کویل ها را تقسیم بندی کرد که به طور مختصر به دو نوع متداول آنها میپردازیم.

کویل مش mesh coil

یک نوار از جنس فلز است که منافذ خالی و سوراخ مانندی در آن وجود دارد. سطح مشبک کویل در این نوع باعث میشود تا هم توان بالایی داشته باشد و هم طعم رسانی مناسبی. کویل‌های مش به طور معمول از جنس کانتال و استیل ساخته می‌شوند.

کویل معمولی

نام دیگر آن کویل سیم پیچ است که از پیچیده شدن سیم به دور کویل ایجاد می‌شود و یک حالت فنری پیدا میکند. این نوع کویل ها طول عمر کمتر و قدرت طعم رسانی معمولی تری نسبت به کویل های مش دارند.

کویل داخلی یا خارجی، کدام بهتر است؟!

با توجه به دستگاه شما نوع کویل آن هم متفاوت است. به طور کلی دو نوع کویل داخلی و کویل معمولی داریم.

 1. کویل معمولی: این نوع کویل ها به صورت فشاری داخل کارتریج قرار میگیرند و بعد از اتمام عمر مفید آنها قابل تعویض هستند.
change vape coil

نمونه‌ای از کویل که از کارتریج جدا میشود

 1. کویل داخلی: این نوع کویل به صورت پلمپ داخل کارتریج یا مخزن دستگاه قرار گرفته و ثابت است. اگر قصد تعویض کویل را داشته باشید، باید به طور کامل کارتریج دستگاه خود را تعویض کنید. در این حالت دقیقا مثل کویل های معمولی، مقاومت و وات آنها روی بدنه خود کویل یا کارتریج حک شده است.
vaporesso xros series cartridge

نمونه‌ای از کویل که داخل کارتریج ثابت است

همانطور که در ویدئو راهنمای خرید کویل هم به این موضوع پرداخته شد. از لحاظ قیمتی، از لحاظ کیفی و هم طعم رسانی کویل های ثابت داخل کارتریج و کویل های قابل تعویض هیچ تفاوتی ندارند. این شما هستید که با توجه انتخاب دستگاه مورد نظرتان، یکی از این حالات را میپذیرید.

عمر مفید کویل چقدر است؟

همانطور که بالاتر اشاره کردیم کویل ها قطعات مصرفی ویپ هستند و باید به طور دوره ای تعویض شوند تا هم طعم رسانی مایع جویس شما از بین نرود و هم به سلامت شما ضرر نرساند. به طور استاندارد و نرمال یک کویل باید حداقل با یک بطری جویس و حداکثر با دو بطری جویس تعویض شود. این موضوع به هیچ وجه عدد ثابتی ندارد. ممکن است فردی با اطلاعات کم یک کویل را در عرض چند دقیقه بسوزاند و فردی تا چند ماه از همان کویل به طور درست استفاده کند.

نکات مهم برای افزایش طول عمر کویل

مهم برای افزایش طول عمر کویل

 • حتما بعد از تعویض کویل کهنه با نو، بین 6 تا 15 دقیقه صبر کنید تا مایع به طور کامل جذب پنبه ها شود و هنگام فایر موجب سوختن آنها نشود.
 • بین هر 5 فایر دستگاه (کام گیری) 1 تا 2 دقیقه به آن استراحت دهید تا دوباره پنبه ها مایع را جذب کنند.
 • کام خود را نه خیلی عمیق و طولانی و نه خیلی آرام بگیرید.
 • همواره بررسی کنید که مخزن کارتریج دستگاه تان تا 40 درصد پر از جویس باشد، زیرا کم بودن حجم مایع باعث خشک ماندن پنبه و سوختن آن خواهد بود.
 • اگر برای مدت طولانی قصد استفاده از دستگاه را ندارید، بهتر است کارتریج آن را جدا کرده و کنار بگذارید.
 • به هیچ وجه کویل را با مایعاتی مثل آب یا چیز دیگر نشویید، زیرا به طور کامل خاصیت خود را از دست میدهد.

چگونه متوجه سوختن کویل شویم؟ چه زمانی تعویض کویل را انجام دهیم؟

Coil vape modes 1

هر زمان احساس کردید حجم بخار دستگاه یا طعم جویس شما مثل قبل نیست، بدانید که به احتمال زیاد کویل شما عمرش تمام شده است. همچنین اگر طعم سوختگی یا ریزش جویس بیش از حد معمول از کویل را داشتید زمان تعویض کویلتان رسیده است.

نحوه تعویض کویل ویپ و پاد

تعویض کویل ویپ و پاد

برای تعویض کویل ویپ یا پاد نیاز به کار خاصی نخواهید داشت. اگر دستگاه شما دارای کارتریج با کویل داخلی است که باید به طور کامل کارتریج خود را تعویض کنید. اما اگر کویل دستگاه شما به طور جداگانه داخل کارتریج جاگذاری میشود:

 1. مخزن دستگاه را از جویس تخلیه کنید.
 2. کویل قدیمی را بیرون آورده و کویل جدید را جاگذاری کنید.
 3. 70 درصد حجم کارتریج خود را از جویس یا سالت نیکوتین پرکنید و بین 7 تا 10 دقیقه صبر کنید تا مایع به خوبی جذب پنبه ها شود.
 4. دستگاه شما آماده فایر است. دقت کنید که وات دستگاه با وات کویل تنظیم شود.

جمع بندی

کویل اگر مهم ترین عنصر نباشد اما قطعا یکی از مهم ترین عناصر دستگاه ویپ است. پس همیشه در نگهداری و استفاده آن دقت کنید. حتما بعد از اتمام طول عمر کویل اقدام به تعویض آن کنید. مجموعه آکو ویپ به عنوان یکی از عرضه کنندگان ویپ، جویس و لوازم یدکی ویپ به شما ضمانت میدهد تمامی کویل و کارتریج های موجود در فروشگاه ضمانت اورجینال بودن دارند تا بتوانید با خیال راحت خرید کنید.

امیدواریم این مطلب از بلاگ آکو ویپ که سعی شد در آن نکات مهم و اساسی بازگو شود برایتان مفید بوده باشد. هر گونه سوال و یا ابهامی در مورد کویل داشتید، از قسمت نظرات همین صفحه بپرسید تا پشتیبانان ما راهنماییتان کنند.

سوالات متداول درباره کویل ویپ

آیا کویل سوخته قابل تعمیر است؟

دوستان عزیز کویل یک قطعه مصرفی است و به هیچ وجه امکان تعمیر، نظافت برای استفاده مجدد و یا تعویض پنبه را ندارد. اگر کویل شما طعم سوختگی دارد، تنها راه تعویض آن است.

آیا میتوان کویل ویپ را شست؟

بعضی افراد تازه کار فکر میکنند شستن کویل ویپ با آب میتواند آن را به حالت اول برگرداند. اما این کار به هیچ وجه درست نیست و فقط باعث از بین رفتن کویل میشود. از آنجایی کویل دارای پنبه است و این پنبه خاصیت جذب مایع دارد، به هیچ وجه کویل را زیر آب نگیرید یا با دستمال تمیز نکنید چون به طور کامل خاصیت خود را از دست خواهد داد و دیگر قابل استفاده نیست.

کویل در ویپ چگونه کار میکند؟

دو قطعه اصلی کویل، پنبه نسوز و المنت است که زمان فایر کردن یا کام گیری این پنبه جویسی را که به خود جذب کرده توسط المنت بخار میکند و وارد دهان شما میشود.

کویل ویپ و پاد سیستم متفاوت است؟

بسته به نوع دستگاه و برند تولید کننده آن شما باید کویل های سازگار با دستگاه خود را تهیه کنید و مجاز به استفاده از هر نوعی کویلی نخواهید بود.

چند وقت میتوان از یک کویل استفاده کرد؟

کویل ها قطعات مصرفی ویپ هستند و باید به طور دوره ای تعویض شوند تا هم طعم رسانی مایع جویس شما از بین نرود و هم به سلامت شما ضرر نرساند. به طور استاندارد و نرمال یک کویل باید حداقل با یک بطری جویس و حداکثر با دو بطری جویس تعویض شود.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
آکو ویپ
آکو ویپ
آکو ویپ مشاور ویپینگ شماست

دیدگاهی در مورد “0 تا 100 درباره کویل ویپ – تفاوت انواع کویل و کارتریج، کویل جویس و سالت چه فرقی دارد؟

 1. محمد گفت:

  سلام.آیا جویس هم نیکوتین دارد؟

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام بله محمد جان البته نیکوتین صفر هم داره

 2. Mohammad گفت:

  سلام وقت بخیر من دستگاه زیرو ۱ دارم چه کاتریجی بندازم واسش بهتره که هم طعم دهی خوبی داشته باشه هم کامدهی
  و اینکه از کویل های جدید زیرو ۲ میشه استفاده کرد برای زیرو ۱

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام دوست خوبم.شما بهتره از کارتریج های خود زیرو یک استفاده کنید.

 3. علی گفت:

  سلام و درود، دستگاه بنده کویلش ۰.۶ هست، فروشنده گفت اگه میخای جویس استفاده کنی حداقل نیکوتین ۶ به بالا استفاده کن چون کویل اونقدر قوی نیست و عمرش پایین میاد، حالا من کاری به مدل دستگاه و اینا ندارم، آیا میزان نیکوتین جویس تاثیری روی راحت بخار شدنش داره؟ یعنی جویس نیکوتین ۶ از جویس نیکوتین ۳ راحت ترر میسوزه و کمتر به دستگاه فشار میاد؟ یا فروشنده هیچی بلد نیست؟ مرسی

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام دوست خوبم.کویل 0.6 برای استفاده از سالت هست نه جویس.ولی اگر خاستید از جویس استفاده کنید که پیشنهاد نمیشه باز حق با فروشنده هست و درست گفته.

 4. Soheil گفت:

  دو تا سوال داشتم یکی اینکه اگه بطور مثال کویلی 25 وات تا 35 هستش ما اگه روی 15 وات بکشیم برای کویل ایرادی داره؟ و اینکه اگه یه کویل سالم رو در بیاریم و یک کویل جدید بجاش بزاریم اون کویل قبلی که در اوردیم بازم قابل استفاده هست؟

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام، اگر کویل روی وات مناسب نباشه یا خام سوزی اتفاق میفته یا کویل میسوزه، اگر لیک دستگاه زیاد نیست همون وات استفاده کنید. عمر مفید کویل یک جویس 60 میل یا سالت 30 میلی هست.

 5. محمد گفت:

  سلام
  وقت ب خیر
  دستگاه آرگاس جی دارم
  با کویل ۱.۲ نیکوتین ۳۰ برند وایپ استفاده میکردم
  عالی بود
  امروز نیکوتین ۵۰ از همین برند ریختم
  خیلی گلو رو می سوزونه
  میشه راهنمایی کنید

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام ربطی به کویل نداره محمد عزیز، نیکوتین بالا شما رو آزار میده و باید پایین تر مصرف کنید.

 6. رضا گفت:

  سالت نیکوتیت ای لاو تنباکویی کلاسیک روی ش نوشته اهم ۱ و بالاتر اگر از اهم 0.8 استفاده شود مشکل دارد؟
  ممنون

  1. آکو ویپ گفت:

   موردی نداره

 7. رضا گفت:

  سلام‌خسته نباشید من۸ساله سیگار میکشم الان۳/۴روزی هس ویپ میکشم جویس نیکوتین۳ طعم تنباکو شیرین مارک دینر لیدی،کویل دستگاهم رو تازه عوض کردم سرم درد میکنه هنگام مصرف ویپ دستگاهمم تارگت۲۰۰هس چه اهمی مناسب دستگاه و جویس نیکوتین۳هس و علت سردرد از چی میتونه باشه و راجب تنظیمات دستگاه تارگت۲۰۰ یکم توضیح بدید ممنونم❤️

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام کویل های زیر 0.6 اهم مناسب جویس هستن. همون طور که گفتین سیگاری هستین، جویس مناسب شما نیست و باید سالت نیکوتین استفاده کنید، میتونه سردرد به این علت باشه. یک لینک براتون میزارم راهنمای کامل دستگاه هستش.

   https://manuals.plus/vaporesso/target-200-smarter-kit-with-itank-manual#axzz8O8qSkAR9

 8. اردلان قاضی زاده گفت:

  سلام وقت بخیر من geek vape s-c دارم که سه مدل ولتاز داره و از جویس استفاده میکنم همچنین کولم 0.6 هست و مدل ولتاژ پایین (چراغ سفید) هست مشکلی نداره؟ یا متناسب دستگاه باید سالت مصرف کنم؟ ممنون از سایت خوبتون

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام اردلان جان.دستگاهه شما پاد هست و بهتره از جویس های فری بیس استفاده نکنید.

   1. اردلان قاضی زاده گفت:

    امکانش هست بفرمایین چی خوب هست؟ من حقیقتا نمیخوام نیکوتینش زیاد باشه الان جویسم نیکوتینش 3 هست.

    1. آکو ویپ گفت:

     اگر منظورتون کویل؟ ارتباطی با نیکوتین نداره. بستگی به نیکوتین سالت شما داره

  2. علی تجدد گفت:

   سلام من وپرسو لوکس ایکس پرو با کارتریج ۰.۶ اهم دارم و باهاش سالت نیکوتین ۲۵ میل مصرف میکنم ، مشکل خاصی هم ندارم با این حال آیا لازم هست از مقاومت 0.8 اهم استفاده کنم ؟ سپاسگزارم

   1. آکو ویپ گفت:

    سلام علی عزیز، مقاومت 0.6 اهم بینابینی هست و موردی نداره

 9. علیرضا گفت:

  سلام مرسی از مقاله خوبتون من پاد ونکس کیو دارم و سالت استفاده میکنم آیا امکانش هست کارتیج شیش اهم ک داخلش گذاشتن جویس بریزم وات دستگاه تا 25 میره مشکلی ندارد ایا ممنون

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام علیرضا عزیز دستگاه شما فقط مناسب سالت و نمیشه جویس رو داخلش استفاده کرد.

  2. ابراهیم گفت:

   سلام. ونکس کیو با کویل ۰.۶ میشه جویس کشید چون وقتی روی این مقاومت پایین سالت بریزی مخصوصا سالت با نیکوتین ۵۰ به شدت گلو رو میزنه و میزان طعم دهی به طور اذیت کننده ای بالا هست. اما وقتی کویل ۱.۲ میذاری باهاش هر سالتی رو میشه کشید و میزان دود و طعم دهی عالی و متناسب میشه

 10. تموچین گفت:

  سلام دوست من .من یک دستگاه دراگ ایی ۶۰ دارم تنها مشکلم باهاش اینه که بعد چند کام کوئل داغ میشه جوری که تا چندین دقیقه جویس ریزی داره که انگار اتومات میشه باهاش کشید و خیلی زود داغ میشه کویل چکارش کنم

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام احتمال زیاد وات دستگاه با کویل‌تون هماهنگ نیست.

 11. babak گفت:

  با سلام و وقت بخیر
  من دستگاه ursa nano pro دارم و کویل 0.6 اهم و از سالت استفاده میکنم، موقع خرید فروشنده بمن گفت که میزان وات دستگاه رو روی 12 بزارم اما واقعا گلو رو اذیت میکنه و من با 7 وات راحت تر هستم
  سوالم اینه که ایا میزان وات برای مقاوتهای مختلف، متفاوت هست و یه اندازه استاندارد داره یا نه؟
  و اینکه تغییر وات دستگاه تاثیری در میزان نیکوتینی که دریافت میکنیم یا مثلا تعداد پاف داره؟

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام، بابک عزیز روی کویل یا کارتریج شما علاوه بر اهم، یک عدد وات هم حک شده که باید دستگاه روی آن وات تنظیم شود. عدد بالاتر یا پایین تر، خروجی خوبی به شما نمیده.
   همچنین وات در میزان نیکوتین اثر خاصی نداره اما خب قاعدتا هرچی عدد بالاتر باشه باعث مصرف بالاتر جویس میشود.

 12. امیرعلی گفت:

  سلام درود خدمتتون موقع کشیدن لبم طعم شیرینی داره .ایا این طبیعیه؟

  1. آکو ویپ گفت:

   مشکلی نیست.

 13. امیرعلی گفت:

  سلام و وقت بخیر مرسی از راهنمایی هاتون.
  من دستگاه پادماد لوکس ایک ار مکس ۸۰ وات دارم . و کویلم هم ۱،۲ اهم هستش تنها مشگلی که با این دستگاه دارم این هستش که گاهی اوقات سالت به داخل دهان ریخته میشه تمام نکات هم رعایت کردم اما همیشه این مشگل همراهم بوده علتش چی میتونه باشه؟

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام امیر علی جان.احتمال زیاد یا کام عمیق میگیرید یا مخزن رو بیش از حد پر میکنید و در نهایت توصیه میشه برند سالت رو هم عوض کنید.

  2. امید گفت:

   از کارتریج MDL با کویل بالای ۰.۸ استفاده کن ،

 14. محمدرضا گفت:

  سلام ارادت خسته نباشید، من یک دستگاه ووپو درگ ای۶۰ دارم با دوتا سالت نیکوتین ۵
  کویل هام یکی ۰.۶ و یکی ۰.۴۵ هستش، خیلی خیلی گلو رو میزنه و حتی روی پایین ترین ولتاژ دستگاه که ۵ هست قابل استفاده نیستن، الان چهار روز از خرید دستگاه میگذره و میشه گفت همین مشکل هست، قبلا گیک ویپ داشتم به دلایلی فروختم و حتی با مصرف سیگار و سالت با همین نیکوتین گلوم اصلا اذیت نمی‌شد، مشکل از کویل هام هستش؟ باید با اهم بالاتر خریداری کنم؟

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام محمدرضای عزیز بهتره مقاومت کویل رو بالاتر ببرید

 15. امید گفت:

  سلام و عرض ادب
  وقت بخیر و تشکر برای سایت خوب و راهنمایی هاتون
  من 6 ماه هست سیگار نمیکشم
  قبلا روزی بین 20 تا 30 نخ سیگار میکشیدم
  موقع خرید به دلیل راهنمایی فروشنده پاد وپرسو luxe q گرفتم با نیکوتین 30 و کارتریج فک کنم 1 اهم
  الان دو ماهی هست که اومدم روی ایجوس با نیکوتین 12-18
  غالباً هم طعم های تنباکویی دوست دارم که روی این بازه 12-18 یا اصلاً تولید ندارن یا خیلی زود ناموجود میشن
  سوالم اینه
  آیا استفاده از این دستگاه برای مصرف ایجویس با نیکوتین 12 و 18 با کارتریج 0.8 یا 0.6 درسته؟
  آیا با همین دستگاه و کارتریج 0.6 میتونم ایجویس با نیکوتین 3 و 6 هم مصرف کنم یا نه؟
  اگر نمیشه چه دستگاهی رو توصیه میفرمایید؟
  ممنونم

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام امید عزیز اول از همه خیلی خوشحالم که از دنیای سیگار خروج و به دنیای ویپینگ ورود کردی.دلیل تولید نشدن یا کم بودن نیکوتین های 12 و 18 بخاطر این هست که اوایل سالت نبود ولی با اومدن سالت دگ استفاده از نیکوتین 12 و18 توجیهی نداره.ضمن اینکه شما از سالت با نیکوتین 20 استفاده کنید چون لوکس کیو پاد هست.

 16. فرزاد گفت:

  سلام وقتتون بخیر… من 3-4 روزه ی پاد اورسا نانو گرفتم با مقاومت 8 دهم… جویس هم سالت نیکوتین 25 میل گرفتم از برند ویگاد… تازه شروع کردم به استفاده از پاد و تجربه قبلی ندارم… بعضی موقع ها مخصوصا اوایل گلو رو میزد… الان سوالم اینجاست که مقاومت 8 دهم مناسب این سالت هست یا باید رنج بالاتر انتخاب کنم؟ مثلا 1 یا 1.2 ( یا کلا مشکل از منه این بنده خدا داره درست کار میکنه :)) ) ممنون از شما

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام فرزاد عزیز.به طور کلی روزهای اول ممکنه گلو با بخار آداپته نباشه که به مرور زمان درست میشه.نکته بعد همیشه کارتریج نو باید حداقل پنج دقیقه خیس بخوره.نکته بعد شما مقاومت کارتریج رو بالاتر ببری مشکلت تا حدودی حل میشه.

 17. mehran گفت:

  سلام وقت بخیر من دستگاه اکسراس نانو دارم کارتیج هشت 0.8 سالت میداد تو دهن اما کارتیج 1.2 اوکی بود مشکل کجاست

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام وقت بخیر مشکل از استفاده نادرست هست.

 18. سعید گفت:

  سلام من پاد ویپرسو xros mini دارم و مایع تو دهنم میریزه اگه کارتریج 0.8اهم مش دار بزارم روش مشکل ریزش تو دهان برطرف میشه؟

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام سعید عزیز این مشکل بخاطر استفاده نادرست شما از دستگاهه.

 19. Yaser گفت:

  سلام عزیزدل .
  من برای خرید و بدون تجربه رفتم فروشگاه و بهم دستگاه اورسا نانو پیشنهاد داد خریدم و با کویل ۰.۸ دهم جویس هم بهم داد و مصرف کردم . الان با توجه ب مطالب بالا این کویل برای سالت مناسبه اما من نمیخوام سالت مصرف کنم . برای استفاده جویس میشه با تعویض کارتریج ۰.۶ جویس مصرف کنم؟

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام یاسر عزیز.متاسفانه در انتخابتون اشتباه کردید و اورسا نانو فقط برای استفاده از سالت نیکوتین طراحی شده.

  2. شهریار گفت:

   سلام،میشه برادر،۰/۶اهم بینابینی هست،یعنی هم مناسب سالته هم جویس،نهایتا تو ۰/۸میشه با جویس یکم سالت مخلوط کرد

   1. آکو ویپ گفت:

    سلام شهریار جان با 0.6 بهتره سالت های با نیکوتین پایین تر استفاده بشه و توصیه میشه جویس رو با سالت ترکیب نکنید چون فرآیند تولید نیکوتین هاشون با هم دگ متفاوته.

 20. jahed گفت:

  سلام دوست عزیز من دستگام گیک ویپ q دارم میخواستم ببینم میشه باهاش ایجویس مصرف کرد؟ واینکه بخوام استفاده کنم از چه کویلی میشه استفاده کرد؟

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام دوست خوبم اگه منظورتون وناکس کیو هست این دستگاه فقط پادسیستمه.

 21. سعید گفت:

  سلام من دستگاه اورسا نانو ۱۸ وات دارم کویل ۸ اهم روشه سالت استفاده میکردم الان میخوام جویس استفاده کنم باید چه کویلی تهیه کنم که با وات دستگاه سازگار باشه و جویس رو خوب تبخیر کنه؟ ممنون

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام سعید عزیز اورسا نانو فقط از سالت نیکوتین پشتیبانی میکنه.

   1. رضاموبایل غروب گفت:

    سلام دستگاه بنده ارگاس پرو۸۰وات هست ممنون اگربه سوال هام جواب بدین ازهرسایتی سوال کردم بهم جواب ندادن ممنون میشم شماجواب بدین
    ۱دستگاهم بایدروزی یک بارشارژکنم مثلاهر۳۰۰پاف یکبارشارژش تمام میشه ایاعادی هست….؟
    ۲به نظرشماوتجربه تون ازکلیداستفاده کنم بهتره یابصورت بدون کلیدخودکاراستفاده کنم بهتره حقیقش عادت کردم بدون کلیداستفاده کنم ولی خوب زحمت استفاده اش بیشترمیشه وباکلیدخیلی راحت ترهست بنده فکرمیکنم باکلیداستفاده کنم زودترخراب میشه….؟
    ۳چراوقتی باکلیداستفاده میکنی زودترمخزن خالی میشه برای مثال بدون کلیدازهربارمخزن پرکنم ۲۵۰پاف میتونم بگیرم ولی وقتی کلیدبگیرخیلی خیلی بشه پاف گرفت ۱۹۰تاهست….؟
    ۴بنده واقعابه این دستگاه عادت کردت به نظرشمایک دستگاه بخوام بگیرم طعم رسانیش خوب باشه و،وسایل جانبیش مثل همین ارگاس پروراحت گیربیادچه دستگاهی پیشنهادمیکنن….؟
    ممنون اگرجواب سوال هام بدین باتشکرازسایت خوبتون

    1. آکو ویپ گفت:

     سلام دوست خوبم.میزان تموم شدن شارژ بستگی به وات دستگاه داره و تقریبا مشکلی نیست 300پاف.اگر از دکمه استفاده کنید یا نکنید ارتباطی با زودتر خراب شدنش نداره.وقتی از دکمه استفاده کنید دستگاه فایر قوی تری و در نتیجه مصرفش یه کوچولو بیشتر میشه.دستگاهی که دارید خوبه و نیازی به عوض کردنش نیست.

 22. امیر گفت:

  سلام خسته نباشید
  من اورسا نانو مینی دارم
  تازه کویل عوض کردم با اوهم 0.8الان نه طعم دهی خوب میکنه خیلی هم ریزش جویس داره

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام امیر عزیز.با همکارا در واحد پشتیبانی تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن.

 23. amin گفت:

  سلام خسته نباشید من باد ماد گیک ویب b100 proدارم و میخوام سالت نیکوتین استفاده کنم ولی دستگاه کویل سری p میخوره و این کویل هم تا 0.5 دهم اهم بیشتر نداره چه راه حلی بیشنهاد میکنید.

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام دوست خوبم همون طوری که خودتون اشاره کردید در حال حاضر کمپانی برای سری پی کویل سالت تولید نکرده و بهتر بود قبل از خرید به این موضوع دقت میکردید.

 24. عارف گفت:

  سلام وقت بخیر
  دستگا0 من پادماد ویپرسئ لوکس ایکس ار مکس هست
  برای استفاده از سیستم پاد سیستم نیاز به چه کویلی دارم
  با تشکر

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام عارف عزیز، مقاومت 0.6 و بالاتر مناسب استفاده سالت هست.

 25. علی گفت:

  سلام وقت بخیر
  داخل پک دستگاه درگ اس دو تا کویل متفاوت هستش .
  از هر یک از آنها چه زمانی و با چه درجه ای میتوان استفاده کرد .
  ضمنا دستگاه دو حالت پاد ماد دارد .
  رنگ صفحه نمایش آبی و قرمز هستش .
  کدوم حالت مناسب استفاده از جویس می باشد .
  ممنون از پاسخگویی شما

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام علی عزیز. هر دو کویل برای جویس هستند و واتیج مناسب روی آنها نوشته شده. برای تغییر مود دستگاه سه بار دکمه رو فشار دهید و بهترین حالت استفاده AP-S قرمز رنگ است.

 26. سامیار حاجی قاسمی گفت:

  سلام وقت بخیر اگه کویلی که برای سال نیکوتین مناسب است را برای جویس استفاده کنیم چه اتفاقی میافتد

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام سامیار عزیز، چند مورد ممکن است ایجاد بشه. نشتی دستگاه زیاد شود، کویل سریعا بسوزد و طعم اصلی و واقعی جویس را تجربه نکنید.

 27. سعید گفت:

  سلام وقت بخیر دستگاه ویپ من گیگ ویپ ایجیس بوست هست قبلا از کویل ۶ دهم و سالت نیکوتین استفاده میکردم که به خاطر نیکوتین زیاد اذیتم میکرد الان میخوام از جویس نیکوتین ۳ استفاده کنم اما نمیدونم از چه شماره اهم کویلی استفاده کنم

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام سعید عزیز.از کویل های 0.4 اهم سری بی استفاده کنید.
   https://akovape2.com/product/geekvape-b-series-coil/

 28. علی گفت:

  سلام
  با احترام . من دستگاه وپو درگ اس دارم
  و هم پاد و ماد هستش . ۲ تا کویل هم داره .
  اما نمی‌دونم که کدام کویل را با چه جویس و یا سالت و با کدام حالت دستگاه استفاده کنم .
  ممنون میشم که راهنمایی بفرمایید

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام علی عزیز.داخل پک درگ اس دو تا کویل هست که هر دو برای استفاده از جویس های فری بیس (نیکوتین پایین) طراحی شده و برای استفاده از سالت نیکوتین باید کویل های پی ان پی با مقاومت بالاتر از 0.6 اهم رو به صورت جداگونه تهیه بفرمایید.

   1. محمد سلمان گفت:

    سلام
    وقت بخیر
    من دستگاه وی پو دارم آس دارم می‌خوام
    سالت نیکوتین بهاش بکشم البته سالت با نیکوتین بالا
    بنظرتون چه سالتی وچه کویلی مناسب دستگاه هست
    و دریچه هوا باید کامل ببندم یا رو نصفه بذارم تا کویل نسوزه لطفاً راهنمایی ام کنید ممنون

    1. آکو ویپ گفت:

     سلام مدل دستگاه رو متوجه نشدم. کویل بالای 0.6 اهم مناسب سالت هست. دریچه هوا هم ترجیحا باز باشه

 29. امیر گفت:

  سلام و درود خیلی ممنون بابت اطلاعات مفیدتون.میخواستم بدونم که چگونه متوجه میشیم کویل سوخته است.

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام امیر عزیز.اصولا طعمئ سوختگی میگیره دستگاه.یا نشتی دستگاه وحشتناک زیاد میشه.

 30. محمد گفت:

  سلام من دستگاه px80 دارم و قبلا در ان جویس ریخته شده و میخواهم از سالت استفاده کنم که دوعدد کویل های ان 0.2و0.3میباشد برای استفاده از سالت باید چیکار کنم

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام محمد عزیز برای استفاده از سالت نیکوتین باید به صورت جداگانه کویل های مخصوص سالت جی تی ایکس رو تهیه کنید که لینکش خدمتتون ارسال میشه.
   https://akovape2.com/product/vaporesso-gtx-coils/

 31. میلاد گفت:

  سلام خسته نباشید ممنون از مطالب مفیدتون بنده pod argus p1دارم با دو تا کارتریج 0,7 و 1.2 خواستم ببینم امکانش هست از جویس معمولی هم ایتفاده کنم چون سالت نیکوتین گلو رو ازیت میکنه؟

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام میلاد عزیز.پی وان پادسیستم هست و از سالت نیکوتین پشتیبانی میکنه.

 32. هومن گفت:

  سلام وقت بخیر،با تشکر از اطلاعات مفیدتان،سوالم این هست که وقتی قصد تعویض طعم یا نوع سالت یا جویس را داشته باشیم،باید کوییل و کارتریج هم تعوض کنیم یا میتوان از همان کارتریج و کوییل قبلی استفاده کرد؟
  با تشکر.

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام هومن عزیز.اگر کویل نسوخته باشه میشه تعویض نکنید ولی اگر حساس به طعم رسانی هستید بهتره تا تعویض کنید که کارتریج دو طعم نشه.

 33. عماد گفت:

  سلام و خدا قوت و تشکر بابت مطلبتون
  ببخشید من دستگاه اکسرای مینی دارم و دو تا کارتریج ۱.۲ و ۰.۷ دارم
  میخاستم بدونم برای سالت های با نیکوتین بالا مشکلی پیش نمیاد اگه از کارتریج ۰.۷ استفاده کنم؟

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام عماد عزیز.بهتره برای استفاده از کارتریج 0.7 از نیکوتین 50 استفاده نکنید ولی نیکوتین های کمتر مشکلی نداره.

 34. مصطفی گفت:

  سلام کارتریج 7.0 برای مصرف ایجوس نیکوتین پایین مناسب هست؟

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام مصطفی عزیز. خیر

 35. بابک گفت:

  سلام و خسته نباشید..
  من در بلوار گلاب ساکن هستم و بسیار نزدیک به میدان صحرایی هستم.
  میخواستم بدانم برای خرید کویل آیا ممکن هست مراجعه ی حضوری داشته باشم؟..
  و اگر مقدور هست به چه صورت هست؟..
  آیا هر زمان مراجعه بکنم (طبق ساعات تعیین شده برای مراجعهٔ حضوری) امکان پذیر هست یا حتما باید وقت قبلی بگیرم؟

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام وقت شما بخیر باشه.بله امکان خرید حضوری هم هست ولی قبلش لطفا هماهنگ بفرمایید

 36. شاهرخ گفت:

  با سلام در مطلب بالا اشتباهي هست كه بايد اصلاح كنيد.البته حتما اشتباه لپي بوده.در بالا گفيد كه كويلهاي 0.6 و 0.4 و 0.2 براي مصرف سالت نيكوتين و كويلهاي 0.6 و 0.8 و 1 و 1.2 براي مصرف جويس هست كه دقيقا برعكس اين درسته.

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام دوست عزیز، مچکر از اینکه مطالعه کردین و با ما در میان گذاشتید. اشتباهی در نوشتار متن بود که رفع شد

   1. Amin گفت:

    سلام من دستگاهursa nano pro دارم میخاستم بدونم برای اینکه توش جویس بکشم به غیر از کویلش باید کارتریجشم عوض شه یا فقط باید کویل مناسب بزارم؟

    1. آکو ویپ گفت:

     سلام امین عزیز به طور کلی پاد سیستم اورسا نانو پرو مناسب استفاده جویس نیست. اما اگر میخواهید این کار را انجام دهید تعویض کویل کافی است و نیازی به تعویض کارتریج ندارید. البته تعویض کارتریج کهنه با نو باعث میشود طعم دقیق تری را دریافت کنید.

     1. نیما گفت:

      سلام و خسته نباشید.
      من پاد اورسا بیبی پرو دارم.که داخلش یه کارتریج 0.6اهم و یه کارتریج 0.8اهم هست
      من سالت نیکوتین 50 مصرف میکنم توی 0.6 اهم و 0.8 اهم چه توانی بهتره و یا چه میزان نیکوتین با چه مقاوت و چه واتی بهتره.
      اگه ممکنه راهنماییم کنید خیلی خیلی ممنون میشم.

      1. آکو ویپ گفت:

       سلام دوست من سوال شما خیلی کلی هست و بهتره تماس بگیرید با مجموعه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *