آکو ویپ مشاور ویپینگ شماست

کویل و کارتریج ویپ و پاد چیست، تفاوت کویل جویس و سالت، انتخاب کویل مناسب سالت و جویس

عناوین محتوا

به این محتوا امتیاز بده

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین نظرات / 5. تعداد نظردهی:

کویل ویپ چیست؟ نکات انتخاب و استفاده از کویل ویپ

کویل ویپ

در این مطلب قرار است تا به طور کامل به بررسی کویل ها در دنیای ویپینگ بپردازیم. هر چیزی که درباره نگهداری، خرید و تعویض کویل ها باید بدانید. اگر قصد خرید ویپ دارید یا در حین تعویض و انتخاب کویل به سوال یا ابهامی برخورده اید، این مطلب برای شما مفید خواهد بود. این ویدئو شامل مطالب ذکر شده در این صفحه است که میتوانید آن را مشاهده کنید.

پادکست آکو ویپ – اپیزود شماره 5 – جلوگیری از سوختن کویل ویپ

این صوت از سری پادکست های آکو ویپ است و پیشنهاد میکنیم آن را گوش کنید تا نکات مهمی که درباره نگهداری از کویل ذکر شده را متوجه شده و اجرا کنید.

کویل ویپ چیست؟ چه کاری انجام میدهد؟

همانطور که میدانید دستگاه های ویپ و پاد سیستم با مایع های جویس و سالت نیکوتین کار میکنند. این مایع داخل مخزن دستگاه شما که همان کارتریج است ریخته میشود و با فایر کردن (کام گیری) تبدیل به بخار شده و وارد دهان شما میشود. کویل کار تبدیل مایع به بخار را انجام میدهد. میتوان گفت فارغ از برند و نوع دستگاه شما و اینکه چه نوع جویسی استفاده میکنید، مهم ترین فاکتور طعم رسانی در دستگاه ها کویل است. پس در ادامه با ساختار کویل آشنا خواهیم شد.

مراحل کارکرد کویل در ویپ

مراحل کارکرد کویل در ویپ

تفاوت کویل و کارتریج چیست؟

ویپ فروشگاه آکو ویپ

به طور کلی در دنیای ویپینگ دو قطعه مصرفی داریم. یکی کویل که وظیفه تولید بخار را دارد. یکی کارتریج که کویل داخل آن قرار میگیرد و در واقع مخزن جویس در دستگاه است. بهتر است این را هم بدانید که در بعضی از دستگاه ها (بیشتر در پاد سیستم ها) این کویل و کارتریج به طور یکپارچه هستند. یعنی بعد از سوختن کویل باید به طور کامل کارتریج خود را تعویض کنید. اما برعکس در بیشتر ویپ ها کویل به طور جداگانه داخل کارتریج قرار میگیرد و هر کدام به طور جداگانه قابل تعویض هستند. از این لینک میتوانید به خرید کارتریج ویپ و پاد مناسب دستگاه خود بپردازید.

کویل از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

کویل قطعه ای مصرفی در دستگاه ویپ است که از یک پنبه نسوز و یک سیم پیچ (المنت) ساخته شده است. این پنبه به طور مخصوصی توسط کمپانی ها ساخته میشود و با پنبه های معمولی متفاوت است. کار آن جذب کردن مایع جویس است و زمانی که شما فایر انجام میدهید، المنت پیچیده شده دور این پنبه داغ شده و مایع را تبدیل به بخار میکند.

اعداد و نشانه های حک شده روی کویل چیست؟

vape coil ohm

به طور معمول روی تمامی کویل های اورجینال یک عدد اهمی نوشته شده و یک عدد واتیج. این دو عدد بسیار مهم و کاربردی هستند.

تفاوت اهم در کویل ها

 • عدد اهم نشان دهنده مقاومت کویل است. برای مثال کویل 0.2OHM یا 0.4OHM یا 1OHM و…
 • عدد واتیج نشان دهنده بازه‌ای است که باید آن کویل داخلش استفاده شود. برای مثال 60-70 W یا 15-18 W یا 30-40 W و…

هر چقدر مقدار مقاومت در کویل کمتر میشود حجم بخار بیشتر و همینطور برعکس.

مقاومت های کویل ویپ

 • کویل های 0.6 – 0.4 – 0.2 برای مصرف جویس
 • کویل های 0.6 – 0.8 – 1 – 1.2 برای مصرف سالت نیکوتین
 • خود کویل 0.6 اهم یک نوع کویل بینابینی است که هم میتواند برای جویس و هم میتواند برای سالت نیکوتین مصرف شود.

کدام کویل برای دستگاه من مناسب است؟

اولین نکته ای که باید مدنظر داشته باشید این است که کویل خوب یا بد وجود ندارد. در واقع برای خرید کویل همین که شما از اورجینال بودن محصول مطمئن باشید کفایت میکند، در مرحله بعد باید سه موضوع را مدنظر بگیرید که

 1. دستگاه شما تا چه واتی قدرت دارد؟
 2. قصد مصرف سالت نیکوتین را دارید یا جویس؟
 3. دستگاه شما با کدام سری از کویل ها سازگار است؟

اگر دستگاه ویپ یا ویپ پاد تهیه کرده باشید قطعا واتیج دستگاه شما بالا است و حجم بخار برای شما اهمیت دارد. در نتیجه باید مایع جویس تهیه کنید و از کویل هایی که مخصوص دستگاه شما تولید شده است استفاده کنید. به طور استاندارد برندهای سازنده ویپ و پاد سیستم در دنیا، لوازم جانبی مربوطه به دستگاه ها که مهمترین آنها کویل و کارتریج است را هم تولید میکنند.

در نتیجه شما فقط مجاز هستید که از همان برندی که دستگاه تان را تهیه کرده اید، کویل خریداری کنید. برای مثال نمیتوان یک ویپ از برند لاست ویپ خرید کرد و بعد کویل ویپرسو را روی آن سوار کرد. در ادامه ما لینک هایی برای خرید کویل ویپ برایتان قرار میدهیم تا آسان تر به آنها دسترسی داشته باشید.

خرید کویل اسموک

خرید کویل گیک ویپ

خرید کویل لاست ویپ

خرید کویل ووپو

خرید کویل ویپرسو

خرید کویل یوول

بهترین کویل برای سالت نیکوتین – کویل مناسب سالت نیکوتین چند اهم است؟

به طور استاندارد و اصولی کویل های با مقاومت بالاتر از 0.6 اهم (1.4 – 1.2 – 1- 0.8) برای استفاده از سالت نیکوتین هستند. خود مقاومت 0.6 اهم تقریبا یک کویل دوکاربرده است که هم برای جویس و هم برای سالت نیکوتین مناسب است. این موضوع در برخی موارد انگشت شمار شامل استثنا هم خواهد بود.

حتما توجه کنید که وات حک شده روی کویل با وات دستگاه شما هماهنگ شده باشد. اگر دستگاه ویپ دارید وات آن از طریق تنظیمات قابل تنظیم است و اگر دستگاه شما پاد سیستم یا ویپ اتوماتیک است، نیازی به تنظیم آن ندارید و خود دستگاه به طور اتومات با کویل هماهنگ میشود.

بهترین کویل برای جویس – کویل مناسب جویس چند اهم است؟

کویل جی تی ایکس ویپرسو

به طور استاندارد و اصولی کویل های با مقاومت کمتر از 0.6 (0.4 – 0.2 – 0.15) اهم برای استفاده جویس کاربرد دارند. شما باید کویل مناسب دستگاه خود را خرید کنید تا بهترین خروجی و طعم رسانی را تجربه کنید. برای مثل برای دستگاه ویپ ووپو، کویل ووپو و برای دستگاه ویپ ویپرسو، کویل ویپرسو مناسب است.

انواع کویل ویپ

هم از لحاظ جنس و هم از لحاظ نحوه تولید آنها میتوان کویل ها را تقسیم بندی کرد که به طور مختصر به دو نوع متداول آنها میپردازیم.

کویل مش mesh coil

یک نوار از جنس فلز است که منافذ خالی و سوراخ مانندی در آن وجود دارد. سطح مشبک کویل در این نوع باعث میشود تا هم توان بالایی داشته باشد و هم طعم رسانی مناسبی. کویل‌های مش به طور معمول از جنس کانتال و استیل ساخته می‌شوند.

کویل معمولی

نام دیگر آن کویل سیم پیچ است که از پیچیده شدن سیم به دور کویل ایجاد می‌شود و یک حالت فنری پیدا میکند. این نوع کویل ها طول عمر کمتر و قدرت طعم رسانی معمولی تری نسبت به کویل های مش دارند.

کویل داخلی یا خارجی، کدام بهتر است؟!

با توجه به دستگاه شما نوع کویل آن هم متفاوت است. به طور کلی دو نوع کویل داخلی و کویل معمولی داریم.

 1. کویل معمولی: این نوع کویل ها به صورت فشاری داخل کارتریج قرار میگیرند و بعد از اتمام عمر مفید آنها قابل تعویض هستند.
change vape coil

نمونه‌ای از کویل که از کارتریج جدا میشود

 1. کویل داخلی: این نوع کویل به صورت پلمپ داخل کارتریج یا مخزن دستگاه قرار گرفته و ثابت است. اگر قصد تعویض کویل را داشته باشید، باید به طور کامل کارتریج دستگاه خود را تعویض کنید. در این حالت دقیقا مثل کویل های معمولی، مقاومت و وات آنها روی بدنه خود کویل یا کارتریج حک شده است.
vaporesso xros series cartridge

نمونه‌ای از کویل که داخل کارتریج ثابت است

همانطور که در ویدئو راهنمای خرید کویل هم به این موضوع پرداخته شد. از لحاظ قیمتی، از لحاظ کیفی و هم طعم رسانی کویل های ثابت داخل کارتریج و کویل های قابل تعویض هیچ تفاوتی ندارند. این شما هستید که با توجه انتخاب دستگاه مورد نظرتان، یکی از این حالات را میپذیرید.

عمر مفید کویل چقدر است؟

همانطور که بالاتر اشاره کردیم کویل ها قطعات مصرفی ویپ هستند و باید به طور دوره ای تعویض شوند تا هم طعم رسانی مایع جویس شما از بین نرود و هم به سلامت شما ضرر نرساند. به طور استاندارد و نرمال یک کویل باید حداقل با یک بطری جویس و حداکثر با دو بطری جویس تعویض شود. این موضوع به هیچ وجه عدد ثابتی ندارد. ممکن است فردی با اطلاعات کم یک کویل را در عرض چند دقیقه بسوزاند و فردی تا چند ماه از همان کویل به طور درست استفاده کند.

راهنمای جامع علت سوختن کویل و کارتریج پاد + راه حل

نکات مهم برای افزایش طول عمر کویل

مهم برای افزایش طول عمر کویل

 • حتما بعد از تعویض کویل کهنه با نو، بین 6 تا 15 دقیقه صبر کنید تا مایع به طور کامل جذب پنبه ها شود و هنگام فایر موجب سوختن آنها نشود.
 • بین هر 5 فایر دستگاه (کام گیری) 1 تا 2 دقیقه به آن استراحت دهید تا دوباره پنبه ها مایع را جذب کنند.
 • کام خود را نه خیلی عمیق و طولانی و نه خیلی آرام بگیرید.
 • همواره بررسی کنید که مخزن کارتریج دستگاه تان تا 40 درصد پر از جویس باشد، زیرا کم بودن حجم مایع باعث خشک ماندن پنبه و سوختن آن خواهد بود.
 • اگر برای مدت طولانی قصد استفاده از دستگاه را ندارید، بهتر است کارتریج آن را جدا کرده و کنار بگذارید.
 • به هیچ وجه کویل را با مایعاتی مثل آب یا چیز دیگر نشویید، زیرا به طور کامل خاصیت خود را از دست میدهد.

چگونه متوجه سوختن کویل شویم؟ چه زمانی تعویض کویل را انجام دهیم؟

Coil vape modes 1

هر زمان احساس کردید حجم بخار دستگاه یا طعم جویس شما مثل قبل نیست، بدانید که به احتمال زیاد کویل شما عمرش تمام شده است. همچنین اگر طعم سوختگی یا ریزش جویس بیش از حد معمول از کویل را داشتید زمان تعویض کویلتان رسیده است.

نحوه تعویض کویل ویپ و پاد

تعویض کویل ویپ و پاد

برای تعویض کویل ویپ یا پاد نیاز به کار خاصی نخواهید داشت. اگر دستگاه شما دارای کارتریج با کویل داخلی است که باید به طور کامل کارتریج خود را تعویض کنید. اما اگر کویل دستگاه شما به طور جداگانه داخل کارتریج جاگذاری میشود:

 1. مخزن دستگاه را از جویس تخلیه کنید.
 2. کویل قدیمی را بیرون آورده و کویل جدید را جاگذاری کنید.
 3. 70 درصد حجم کارتریج خود را از جویس یا سالت نیکوتین پرکنید و بین 7 تا 10 دقیقه صبر کنید تا مایع به خوبی جذب پنبه ها شود.
 4. دستگاه شما آماده فایر است. دقت کنید که وات دستگاه با وات کویل تنظیم شود.

جمع بندی

کویل اگر مهم ترین عنصر نباشد اما قطعا یکی از مهم ترین عناصر دستگاه ویپ است. پس همیشه در نگهداری و استفاده آن دقت کنید. حتما بعد از اتمام طول عمر کویل اقدام به تعویض آن کنید. مجموعه آکو ویپ به عنوان یکی از عرضه کنندگان ویپ، جویس و لوازم یدکی ویپ به شما ضمانت میدهد تمامی کویل و کارتریج های موجود در فروشگاه ضمانت اورجینال بودن دارند تا بتوانید با خیال راحت خرید کنید.

امیدواریم این مطلب از بلاگ آکو ویپ که سعی شد در آن نکات مهم و اساسی بازگو شود برایتان مفید بوده باشد. هر گونه سوال و یا ابهامی در مورد کویل داشتید، از قسمت نظرات همین صفحه بپرسید تا پشتیبانان ما راهنماییتان کنند.

سوالات متداول درباره کویل ویپ

آیا کویل سوخته قابل تعمیر است؟

دوستان عزیز کویل یک قطعه مصرفی است و به هیچ وجه امکان تعمیر، نظافت برای استفاده مجدد و یا تعویض پنبه را ندارد. اگر کویل شما طعم سوختگی دارد، تنها راه تعویض آن است.

آیا میتوان کویل ویپ را شست؟

بعضی افراد تازه کار فکر میکنند شستن کویل ویپ با آب میتواند آن را به حالت اول برگرداند. اما این کار به هیچ وجه درست نیست و فقط باعث از بین رفتن کویل میشود. از آنجایی کویل دارای پنبه است و این پنبه خاصیت جذب مایع دارد، به هیچ وجه کویل را زیر آب نگیرید یا با دستمال تمیز نکنید چون به طور کامل خاصیت خود را از دست خواهد داد و دیگر قابل استفاده نیست.

کویل در ویپ چگونه کار میکند؟

دو قطعه اصلی کویل، پنبه نسوز و المنت است که زمان فایر کردن یا کام گیری این پنبه جویسی را که به خود جذب کرده توسط المنت بخار میکند و وارد دهان شما میشود.

کویل ویپ و پاد سیستم متفاوت است؟

بسته به نوع دستگاه و برند تولید کننده آن شما باید کویل های سازگار با دستگاه خود را تهیه کنید و مجاز به استفاده از هر نوعی کویلی نخواهید بود.

چند وقت میتوان از یک کویل استفاده کرد؟

کویل ها قطعات مصرفی ویپ هستند و باید به طور دوره ای تعویض شوند تا هم طعم رسانی مایع جویس شما از بین نرود و هم به سلامت شما ضرر نرساند. به طور استاندارد و نرمال یک کویل باید حداقل با یک بطری جویس و حداکثر با دو بطری جویس تعویض شود.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
آکو ویپ
آکو ویپ
آکو ویپ مشاور ویپینگ شماست

دیدگاهی در مورد “کویل و کارتریج ویپ و پاد چیست، تفاوت کویل جویس و سالت، انتخاب کویل مناسب سالت و جویس

 1. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید
  اورسانانو پرو2 تازه خریدم
  من از کویل 8 اهم و سالت نیکوتین 35 میلی گرم استفاده کردم وات رو روی 10تنظیم کردم احساس ی مقدار گلو زدگی دارم
  میخواستم بدونم طبیعیه یا باید تنظیمات وات رو تغییر بدم؟؟

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام باید از سالم بودن کویل و اورجینال بودن سالت مطئمن بشید. در ادامه وات رو در حد 4-5 تا کم و زیاد کنید تا مشخص بشه مشکل از وات یا موارد دیگه

 2. سینا محبی گفت:

  سلام وقت بخیر من یک دستگاه VAPORESSO LUXE QS دارم با کارتریج 0.6 می خواستم بدونم می تونم از جوس استفاده کنم ؟

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام سینا عزیز دستگاه شما پاد و مناسب جویس نیست

 3. بهمن گفت:

  سلام من یه دستگاه GK3 یوول دارم دو تا کارتریج همراهش داره میخواستم ببینم برای استفاده سالت نیکوتین از ۶ اهم استفاده کنم یا ۹ اهم؟ و اینکه از ایجویس میتونم تو ۶ اهم استفاده کنم؟

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام جفت کارتریج ها مناسب سالت هستن و جویس قابل استفاده نیست

 4. محمد قرقانی گفت:

  با سلام من یک دستگاه اورسا نانو لاست ویپ خریدم و کارتریج ۰.۸ اهم روش هست من بیشتر برام کم بودن نیکوتین مهمه و حجم بالای دود و سبک بودنش کلن میخام جویس استفاده کنم برای طعم بهترش میتونم داخل نمین دستگاه با همین کارتریج استفاده کنم هر جویس کم نیکوتینی رو یا باید کارتریج یا چیز جدید دیگه بخرم اکه ممکنه بگید و راهنمایی کنید چند روزه درگیرم باتشکر

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام دستگاه شما کلا مناسب جویس نیست، اما اگر هم خواستین جویس بکشین ترجیحا کارتریج 0.6 استفاده کنید.

   1. محمد قرقانی گفت:

    طبق تحقیقاتم کارتریج 0.6 بهش نمیخوره یعنی شما میگید بخرم و بندازم روش و جوسس استفاده کنم؟ اینجوری که عالی میشه ولی باید حداقل ۲۵ وات وارد بشه به جویس این دستگاه ۱۸ وات حداکثره در اخر میتونم ۰.۶ بخرم براش و بندازم روش و جویس کم نیکوتین استفاده کنم؟

    1. آکو ویپ گفت:

     به طور کلی دستگاه شما مناسب جویس نیست و استفاده از اون باعث ریزش زیاد و البته طعم رسانی خیلی پایین میشه؛ در کل 0.6 اهم رو تست کنید

   2. امیر باقری گفت:

    سلام خسته نباشید من یه پادماد گیگ ویپ b60 دارم و رو کویل 0.6 یه جویس گرفتم که روی ۲۵ وات میکشم داخل جویس هم حدودا ۱۰ درصد سالت ۵ نیکوتین ریختن برام خواستم ببینم این که جویس رو روی ۲۵ وات میکشم ضرری داره یا نه و این که نیکوتین رو ۲۵ وات مضره یا الان اوکیه کلا و میتونم استفاده کنن؟

    1. آکو ویپ گفت:

     اگر منظورتون از جویس، سالت نیکوتینه که نهایتا باید روی 15 وات بکشید و بیشتر خوب نیست. باید دقیق ببینید روی کویل شما چه واتی پیشنهاد شده و همون رو بزارین

 5. امین گفت:

  سلام
  من برای ایجویس نیکوتین 18 از کارتریجه چه اهمی باید استفاده کنم؟ 0.6 و 0.8 خوبه ؟
  و اینکه من سالت نیکوتین گرفتم نیکوتین 30 رایپ ویپ vct به شکل وهشتناکی تو استفاده دهان به ریه گلو رو میزد ایا همه سالت ها همیجوری هستند؟
  ممنون میشم راهنمایم کنید

  1. آکو ویپ گفت:

   به طور استاندارد کویل های با مقاومت کمتر از 0.6 اهم برای استفاده از جویس هستند. درباره سالت باید چند مورد رو بررسی کنید:
   1- سالت اورجینال باشه
   2- وات دستگاه و کویل مناسب انتخاب شده باشه
   3- ممکنه شما به نوع سالت یا طعم اون عادت ندارین

 6. علی گفت:

  سلام دستگاه من ویپرسوpm40هست این دسگاه 2کاره است؟ ازکویل8استفاده میکنیم ایامیشه هم جویس یاسالت استفاده کنم؟ یاکویل 6استفاده کنم

  1. آکو ویپ گفت:

   بله دستگاه تون دوکاره است. به طور استاندارد کویل های با مقاومت بالاتر از 0.6 اهم (1.4 – 1.2 – 1- 0.8) برای استفاده از سالت نیکوتین هستند.

 7. امید گفت:

  سلام بند برای اولین بار که میخواستم دستگاه ویپ بخرم فروشنده بهم مارک کوبی داد که تنها یک سری داره که دو روزه نشت کرد و خراب شد بعدش یه اورسا ویپ خریدم که دوتا کارتریج داره 6و8اهم
  میخواستم بدونم میتونم ویپ اولی رو تعمیر کنیم

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام به صفحه تعمیر ما مراجعه کنید

   https://akovape2.com/vape-repair/

 8. علی گفت:

  سلام.دستگاه من سواگ ۸۰ هست برای مصرف سالت از چه کوئلی استفاده کنم

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام علی جان.از کویل های با مقاومت ۰.۶ و بالاتر استفاده کنید.

 9. علی گفت:

  سلام من یک پاد ماد گرفتم و داخلش یک کارتریج ۶. و یک ۸. بود با توجه ب حرفای شما ۶. برای جویس است و ۸. برای سالت اما از جایی که خرید مردم ۸. را برای من جویس کردن و منم چون سر رشته ای نداشتم استفاده کردم میخواستم ببینم ایا مشکلی پیش نمی اید یا باعت خرابی دستگاه نمیشود؟ بعد اینکه در کنار پاد ماد ۲ سرواخ است ک یکی برای هوا و اینا اونیکی و میتونم ببرم بالا و پایین ینی بالا باشه بازه و پایین باشه بسته اس میخواستم ببینم چیه و چه کاربردی داره بعد اگر کارتریج رو پر کنیم از جویس اشکالی ندارد؟
  ممنون از سایت بسیار خوبتون❤️

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام علی جان.مدل دستگاه مهمه ولی در کل مقاومت ۰.۶ یه جورایی دو کاره هست و بیشتر هم برای سالت توصیه میشه البته در دستگاه های دو کاره.به عنوان مثل دستگاه های پاد با مقاومت ۰.۶ برای سالت هست نه جویس. با ۰.۸ هم به هیچ عنوان جویس استفاده نکنید.دریچه هوا هم میزان ورودی هوا رو تنظیم میکنه.

 10. میلاد گفت:

  سلام ضمن تبریک سال نو و پیج و مقاله خوبتون دوتا سوال داشتم من یه دستگاه آرگاس جی خریدم و دوتا کویل 0.7 و 1.2 دارد که الان دومی رو با سالت نیکوتین 25 انبه یخ پر کردم خواستم بپرسم برای اون یکی 0.7 چی باید داخش بریزم ?! و سوال دومم این بود که الان طعمم تموم شد تعویض طعم در همان کویل و کارتریج مشکلی ندارد ?!

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام میلاد عزیز، مرسی از انرژی مثبت شما، جفت کویل های دستگاه شما مناسب سالت نیکوتین هستن و تفاوتشون در حجم دود هستش. کویل 0.7 مصرف بیشتر سالت و دود بیشتری داره. تعویض طعم هم بستگی به لاین مصرفی شما داره. مثلا اگر سالت میوه ای مصرف میکنید و بعدی هم میوه ای باشه، مشکل خاصی نیست، ولی اگر سالت بعدی تنباکویی باشه و روی همین کارتریج قبلی بریزین، میشه استفاده کرد ولی طعم جالبی بهتون نمیده.

 11. حسام گفت:

  سلام لطفاراهنمایی کنیدکویلهای سری بوست ۳واشره بحساب ضدلینک عمروطعم رسانیه بهتری دارندیاکویلهای جی تی ایکس و بیشتربرای سالت میخوام واینکه کدام دستگاه گیک ویپ وکدام دستگاه ویپرسواز ضدلینک هستندجریان هوا ازبالاباشه واینکه ویپزسوبهتره یا گیک ویپ کدوم مدلش مرسی

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام دوست خوبم.با فروشگاه تماس بگیرید.

 12. امیر محمد گفت:

  سلام وقت بخیر
  دستگاه آرگاس پاد دارم
  داخل سوراخ های زیر کارتریج یذره سالت بیرون میاد
  طبیعی هستش؟

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام امیر عزیز، بله این مورد تو کارتریج های آرگاس عادی، سعی کن چند ساعت یکبار تمیزش کنی که به دستگاه آسیب وارد نشه

 13. دانیال گفت:

  سلام برای نیکوتین 50 کویل با چه اهمی مناسبه؟

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام دانیال جان.دگ حداقلش ۰.۸ اهم هست ولی نظر شخصیه خودم از مقاومت یک اهم به بالا.

 14. مهدی گفت:

  سلام اقا من حدود دو سه روزی هست ویپ مدل
  vaporesso xros nano
  کویلمم ۰.۸ اهم هست و داخلش جویس ریختم استفاده میدم ولی الان ک استفاده میکنم ازش جویس پس میده همراه با دود طعمش هم خیلی کم میریزم بازم پس میده

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام مهدی جان.ما بار ها تاکید کردیم داخل دستگاه های پاد نباید جویس بریزید چون این اتفاقی که برای شما پیش اومده ، بخاطر جویس هست.از سالت باید استفاده کنید.

 15. رضا گفت:

  سلام دستگاه من گیپ ویپ N30 هست ایا میشود از جویس با نیکوتین ۳ استفاده کرد

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام بله موردی نداره

 16. متین گفت:

  سلام خسته نباشید.
  یه سوال که منو خیلی درگیر کرده اینه که نیکوتین سالت هرچی بیشتر باشه باید اهم کویل هم بیشتر باشه

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام متین عزیز تو دستگاه های پاد این موضوع اصلا مطرح نیست. اهم کویل فقط روی حجم بخار و مقدار مصرف تاثیر داره

 17. محمد گفت:

  سلام.آیا جویس هم نیکوتین دارد؟

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام بله محمد جان البته نیکوتین صفر هم داره

   1. mobin گفت:

    با سلام من پاد maskking jam دارم
    الان پاد ایجویس داره ولی طعم سوختی فقط میاد
    میشه دلیلش رو بهم بگین؟

    1. آکو ویپ گفت:

     سلام، احتمال زیاد کویل شما سوخته و با تعویض مشکل حل میشه

 18. Mohammad گفت:

  سلام وقت بخیر من دستگاه زیرو ۱ دارم چه کاتریجی بندازم واسش بهتره که هم طعم دهی خوبی داشته باشه هم کامدهی
  و اینکه از کویل های جدید زیرو ۲ میشه استفاده کرد برای زیرو ۱

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام دوست خوبم.شما بهتره از کارتریج های خود زیرو یک استفاده کنید.

 19. علی گفت:

  سلام و درود، دستگاه بنده کویلش ۰.۶ هست، فروشنده گفت اگه میخای جویس استفاده کنی حداقل نیکوتین ۶ به بالا استفاده کن چون کویل اونقدر قوی نیست و عمرش پایین میاد، حالا من کاری به مدل دستگاه و اینا ندارم، آیا میزان نیکوتین جویس تاثیری روی راحت بخار شدنش داره؟ یعنی جویس نیکوتین ۶ از جویس نیکوتین ۳ راحت ترر میسوزه و کمتر به دستگاه فشار میاد؟ یا فروشنده هیچی بلد نیست؟ مرسی

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام دوست خوبم.کویل 0.6 برای استفاده از سالت هست نه جویس.ولی اگر خاستید از جویس استفاده کنید که پیشنهاد نمیشه باز حق با فروشنده هست و درست گفته.

 20. Soheil گفت:

  دو تا سوال داشتم یکی اینکه اگه بطور مثال کویلی 25 وات تا 35 هستش ما اگه روی 15 وات بکشیم برای کویل ایرادی داره؟ و اینکه اگه یه کویل سالم رو در بیاریم و یک کویل جدید بجاش بزاریم اون کویل قبلی که در اوردیم بازم قابل استفاده هست؟

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام، اگر کویل روی وات مناسب نباشه یا خام سوزی اتفاق میفته یا کویل میسوزه، اگر لیک دستگاه زیاد نیست همون وات استفاده کنید. عمر مفید کویل یک جویس 60 میل یا سالت 30 میلی هست.

 21. محمد گفت:

  سلام
  وقت ب خیر
  دستگاه آرگاس جی دارم
  با کویل ۱.۲ نیکوتین ۳۰ برند وایپ استفاده میکردم
  عالی بود
  امروز نیکوتین ۵۰ از همین برند ریختم
  خیلی گلو رو می سوزونه
  میشه راهنمایی کنید

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام ربطی به کویل نداره محمد عزیز، نیکوتین بالا شما رو آزار میده و باید پایین تر مصرف کنید.

 22. رضا گفت:

  سالت نیکوتیت ای لاو تنباکویی کلاسیک روی ش نوشته اهم ۱ و بالاتر اگر از اهم 0.8 استفاده شود مشکل دارد؟
  ممنون

  1. آکو ویپ گفت:

   موردی نداره

 23. رضا گفت:

  سلام‌خسته نباشید من۸ساله سیگار میکشم الان۳/۴روزی هس ویپ میکشم جویس نیکوتین۳ طعم تنباکو شیرین مارک دینر لیدی،کویل دستگاهم رو تازه عوض کردم سرم درد میکنه هنگام مصرف ویپ دستگاهمم تارگت۲۰۰هس چه اهمی مناسب دستگاه و جویس نیکوتین۳هس و علت سردرد از چی میتونه باشه و راجب تنظیمات دستگاه تارگت۲۰۰ یکم توضیح بدید ممنونم❤️

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام کویل های زیر 0.6 اهم مناسب جویس هستن. همون طور که گفتین سیگاری هستین، جویس مناسب شما نیست و باید سالت نیکوتین استفاده کنید، میتونه سردرد به این علت باشه. یک لینک براتون میزارم راهنمای کامل دستگاه هستش.

   https://manuals.plus/vaporesso/target-200-smarter-kit-with-itank-manual#axzz8O8qSkAR9

 24. اردلان قاضی زاده گفت:

  سلام وقت بخیر من geek vape s-c دارم که سه مدل ولتاز داره و از جویس استفاده میکنم همچنین کولم 0.6 هست و مدل ولتاژ پایین (چراغ سفید) هست مشکلی نداره؟ یا متناسب دستگاه باید سالت مصرف کنم؟ ممنون از سایت خوبتون