آکو ویپ مشاور ویپینگ شماست

ویپ چی بخرم؟ کاملترین راهنمای خرید ویپ و پادسیستم

عناوین محتوا

به این محتوا امتیاز بده

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین نظرات / 5. تعداد نظردهی:

در این مطلب از بلاگ آکو ویپ قصد داریم تا راهنمای کاملی جهت خرید ویپ به شما عزیزان ارائه دهیم. در ادامه با ما همراه باشید تا به طور کامل از صفر تا صد برای خرید ویپ اطلاعات کسب کنید.

 • اگر سیگار می کشید و مصرف سیگار شما زیاد است، پاد سیستم بخرید.
 • اگر سیگار می کشید ولی خیلی کم (در حد یکی دو نخ)، و اگر قلیان می کشید و با حجم بخار نزدیک به قلیان راضی هستید و نمی خواهید خیلی هزینه کنید، دستگاه دو کاره (ویپ پاد یا پاد ماد) بخرید.
 • اگر هزینه برایتان مهم نیست، به دنبال حجم بخار خیلی زیاد هستید، طعم رسانی زیاد برایتان خیلی مهم است، فقط به دنبال دستگاه جایگزین قلیان هستید و یکم بزرگ بودن دستگاه برایتان مهم نیست، پس به سراغ دستگاه های ویپ بروید.

چرا افراد سیگار و قلیان میکشند؟

اگر شخصی هستید که سیگار یا قلیان مصرف میکنید باید توجه داشته باشید مضراتی که مواد موجود در این نوع دخانیات دارند، بسیار زیاد و غیر قابل چشم پوشی هستند. هدف اصلی کسانی که قلیان یا سیگار مصرف میکنند تامین نیکوتین بدن است. اما موضوعی که وجود دارد و اکثر افراد هم از آن اطلاع دارند، این است که سموم مواد موجود در سیگار و قلیان بسیار بسیار بیشتر از از خود نیکوتینی است که به بدن میرسانند. در واقع شما با مصرف این دخانیات سموم مختلفی را همراه با نیکوتین وارد بدن خود میکنید که مضرات بسیار شدیدی چه در کوتاه مدت و بلند مدت به شما خواهند رساند.

از آنجایی که ویپ به نوعی یک تکنولوژی جدید در کشور ما محسوب میشود و بسیاری از افراد اطلاعاتی در این رابطه ندارند، متاسفانه به کشیدن سیگار و قلیان خود ادامه میدهند و برای تامین نیکوتین خود 1000 نوع مواد مضر و شیمیایی دیگری را وارد بدن خود میکنند.

فرق ویپ با قلیان و سیگار چیست؟

طبق آمار و اطلاعات مختلفی که در زبان انگلیسی موجود است، مضراتی که مصرف ویپ برای شما خواهد داشت تا ۸۰ درصد کمتر از مصرف قلیان و سیگار است. فقط کافیست تا این جمله را عینا “Comparison of vape with cigarettes” در گوگل سرچ کنید. با این جمله مواجه خواهید شد که از سمت خود گوگل نوشته شده است.

The difference between smoking and vaping is that smoking delivers nicotine by burning tobacco, which can cause smoking-related illnesses, and vaping can deliver nicotine by heating a liquid in a much less harmful way

معنی جمله بالا این است: تفاوت بین سیگار کشیدن و ویپینگ در این است که سیگار کشیدن نیکوتین را با سوزاندن تنباکو می‌رساند، که می‌تواند باعث بیماری‌های مرتبط با سیگار شود، و بخار کردن می‌تواند نیکوتین را با حرارت دادن یک مایع به روشی بسیار کمتر مضر، به بدن برساند.

اگر از مصرف این نوع دخانیات خسته شدید و قصد دارید تا آنها را ترک کرده و یا با گزینه بهتری جایگزین کنید، پیشنهاد میکنیم ادامه مطلب را مطالعه کنید.

اولین نکته‌ای که ما در مجموعه آکو ویپ بسیار زیاد با آن مواجه هستیم، این است که افراد زیادی به ما مراجعه میکنند و برای رفع سرگرمی و یا تفریح قصد خرید دارند. البته که این موضوعی کاملا شخصی و دلخواه است. اما واقعیت امر این است که ویپ به هیچ وجه یک وسیله سرگرمی و وقت گذرانی نیست، بلکه گزینه‌ای است برای جایگزینی با قلیان و سیگار و به فرد کمک میکند تا به تدریج این دو را ترک کند.

دستگاه‌های جایگزین قلیان و سیگار سه نوع اصلی دارند

1-ویپ

دستگاهی است که به عنوان جایگزینی قلیان کاربرد دارد و حجم بخاری بالا با مقدار نیکوتین متوسطی را در اختیار مصرف کننده میگذارد. این دستگاه‌ها پرچمدار هستند و به نوعی جزو پرامکانات‌ترین دستگاه هایی هستند که توسط برندهای مختلف تولید میشوند.

2-پاد سیستم

پاد سیستم دستگاهی است که به عنوان جایگزینی سیگار کاربرد دارد و تمرکز آن بر روی مقدار نیکوتین بالا و حجم بخاری متوسط می باشد. این دستگاه‌ها از لحاظ قیمتی مقرون به صرفه هستند و معمولا کاربری آسان و راحتی دارند.

3-ویپ پاد

دستگاه‌های دوکاره که هم میتوانند به عنوان جایگزین قلیان و هم جایگزین سیگار استفاده شوند. به نسبت ویپ قیمت مناسب تری دارند و جزو پرطرفدارترین محصولات برندهای مختلف هستند و به نوعی مخاطبان بیشتری دارند.

این دستگاه ها با چه چیزی نیکوتین تولید میکنند؟

این دستگاه‌ها با دو نوع مایع به نام جویس و سالت نیکوتین، نیکوتین مناسب شما را تولید میکنند. اگر یک ویپ تهیه کنید، باید فقط از مایع جویس استفاده کنید. اگر یک پاد سیستم داشته باشید، سالت نیکوتین برای دستگاه شما ساخته شده است. اگر هم یک ویپ پاد داشته باشید، میتوانید هم از جویس و هم سالت نیکوتین در دستگاه خود استفاده کنید.

راهنمایی

شما قبل از اینکه بخواهید از دستگاه های ویپینگ که شامل ویپ، پاد سیستم و ویپ پاد هستند، استفاده کنید، باید این دستگاه ها را بشناسید و بدانید هر کدام چه کاری انجام می دهد. اگر محصولی را اشتباه و بدون مشاوره بخرید، کارایی آن برایتان صفر خواهد بود و مجبور می شوید دوباره هزینه کنید و یک دستگاه جدید بخرید.

دستگاه های ویپینگ تجربه مشابهی با سیگار یا قلیان دارند، اما بدون مضرات دود سیگار و قلیان. خرید یک ویپ مناسب می‌ تواند کار دشواری باشد، زیرا انواع و مدل ‌های مختلفی از دستگاه ها در بازار موجود است. ما به شما کمک می ‌کنیم تا با توجه به نیازها و بودجه خود، بهترین ویپ را انتخاب کنید.

یک نکته بسیار مهم

این مهم نیست که شما کدام دستگاه ویپینگ را می پسندید، مهم این است که کدام دستگاه متناسب با نیاز های شما است و بهتر می تواند رضایت شما را جلب کند. زیرا، شاید اطلاعات کافی نداشته باشید و ندانید عملکرد کدام دستگاه برای شما بهتر است.

فرض کنید شما یک مصرف کننده سیگار یا قلیان هستید که می خواهید به دنیای ویپینگ وارد شوید و این را می دانید که ضرر آن ها حدود 90 درصد کم تر از سیگار و قلیان است. حالا که می خواهید خرید کنید، اول باید مشخص بکنید که سیگاری هستید، قلیان مصرف می کنید، و یا هر دو. شما جزو هر یک از این افراد هم که باشید، در دنیای ویپینگ دستگاه مناسب برای شما وجود دارد.

دستگاه مناسب برای افراد سیگاری

از دسته اول شروع می کنیم، یعنی دسته افرادی که سیگاری هستند:

کسی که سیگاری است و می خواهد ویپ را جایگزین سیگار بکند، باید به سراغ پاد سیستم ها برود. حالا می پرسید پاد سیستم ها چه هستند؟

پاد سیستم ها یک زیر رده یا زیر دسته از ویپ ها هستند که دستگاه های کوچک و جمع و جوری هستند. چون افراد سیگاری در طول روز از پاد استفاده می کنند، اندازه آن ها را جمع و جور زده اند. پس طبیعتا باتری آن ها هم کوچک تر است.

ولی پاد های اورجینالی را که ما در آکو ویپ می فروشیم، باتری های آن ها تقریبا برای مصرف یک روز مصرف کننده ها مناسب است، مگر این که مصرف شما خارج از حد عرف و نرمال باشد. حجم بخار پاد سیستم ها متوسط است. یعنی، حجم بخار آن ها قطعا از سیگار بیشتر است، ولی نه اندازه قلیان.

انواع پاد سیستم

چند مدل پاد سیستم وجود دارد.

 • یک سری از پاد ها هستند که با دکمه کار می کنند.
 • یک سری پاد سیستم ها هستند که با دکمه کار نمی کنند، و فقط سنسور دارند مانند وینچی پاد.
 • اکثر پاد سیستم ها سنسور دارند که تداعی کننده حالت سیگار کشیدن می شود.

چند نکته برای خرید پاد سیستم

 1. • اگر سیگاری هستید، پاد سیستم بخرید.
 2. • شما مجاز نیستید در پاد سیستم ها جویس های نیکوتین پایین را بریزید. حتما باید از سالت نیکوتین استفاده کنید.
 3. • اگر سیگار کشیدن شما در حد 3-2 نخ است، نیازی نیست حتما پاد سیستم بخرید. می توانید ویپ پاد (پاد ماد) که یک دستگاه دو کاره است را بخرید.
 4. • ولی اگر در روز بیشتر از 5-4 نخ سیگار استفاده می کنید، قطعا باید پاد سیستم بخرید.
 5. • اگر روزی 4-3 نخ سیگار می کشید ولی طعم سیگار و نیکوتین سیگار را دوست دارید، باز هم باید پاد سیستم بخرید.

دستگاه مناسب برای افراد قلیانی

حالا می رویم سراغ دسته دوم که افراد قلیانی هستند. می دانید چرا افراد قلیانی سمت قلیان رفته اند؟ چون قلیان دود خیلی زیادی دارد و میزان نیکوتین آن از سیگار خیلی پایین تر است. افرادی که به دنبال جایگزینی برای قلیان هستند، می توانند از 2 مدل دستگاه استفاده کنند:

 • 1. ویپ
 • 2. دستگاه های دو کاره یعنی ویپ پاد یا پاد ماد

دستگاه دو کاره – پادماد

بیایید از دستگاه های دو کاره پادماد شروع کنیم. دستگاه های دو کاره مانند آی پی ایکس 80 و نورد 4 اسموک را می توان هم زمان هم به جای سیگار هم به جای قلیان استفاده کرد. اصولا، وات دستگاه های دو کاره بالاتر از وات پاد سیستم ها است. میزان وات آن ها از حدود 25 وات شروع می شود و تا 100 وات هم می رسد.

نکته: البته دستگاه هایی را که معرفی می کنیم، برای زمانی است که این مقاله را منتشر می کنیم. با گذشت زمان دستگاه های جدید به بازار می آید که ممکن است بهتر باشند. این مثال ها فقط برای نمونه و تفهیم موضوع است.

دستگاه دو کاره ویپینگ را چه کسانی باید استفاده کنند؟

 1. • کسانی که قلیان می کشند.
 2. • کسانی که خیلی کم در حد یکی دو نخ و به صورت تفریحی سیگار می کشند.
 3. • کسانی که می خواهد دستگاهی داشته باشند که هم جایگزین قلیان باشد هم سیگار. مثلا خیلی از مشتریان ما هستند که خودشان سیگاری هستند و یکی از اعضای خانواده شان قلیانی. برای این افراد، دستگاه های دو کاره خیلی کارآمد هستند، زیرا می توانند از یک دستگاه، در دو حالت استفاده کنند.

نکته: دستگاه های دو کاره هم با جویس قابل استفاده هستند هم با سالت نیکوتین.

دستگاه ویپ

حالا می رسیم به دستگاه های پرچم دار یا همان ویپ. ویپ ها دستگاه هایی هستند که حجم بخارشان زیاد است و اندازه هایشان بزرگ تر است، مثل ویپ درگ ایکس پلاس.
ویپ ها، فقط جایگزین قلیان هستند و وات آن ها اصولا 80 وات به بالا است، مثلا 80، 100 و یا 200 وات.

ویپ را چه کسانی باید بخرند؟

کسانی که می خواهند از دستگاه به عنوان جایگزین قلیان استفاده کنند و حجم بخار زیاد می خواهند. (البته خیلی از دستگاه های دو کاره، حجم بخار تقریبا شبیه قلیان دارند، شاید 20-10 درصد کم تر). این افراد کسانی هستند که اصلا سمت سیگار نمی روند.

نکته: دستگاه تک کاره ویپ را فقط باید با جویس یا ایجویس که نیکوتین کم تری دارد استفاده کنید.

برای افراد قلیانی، ویپ یا دستگاه دو کاره؟

حالا سوالی که برای افراد قلیانی پیش می آید این است که، ویپ بخرم یا دستگاه دو کاره؟ جواب این سوال قابل بحث است، ولی اگر بخواهیم خیلی خلاصه و مفید بگوییم، جواب این است:

هزینه دستگاه های تک کاره ویپ، بیشتر از دستگاه های 2 کاره است. اگر به دنبال حجم بخار خیلی زیاد و طعم رسانی خیلی عالی هستید، ویپ بخرید. گرچه طعم رسانی دستگاه های دو کاره هم خیلی خوب است، ولی چون دستگاه های تک کاره ویپ تخصصی هستند، طعم رسانی آن ها قطعا کیفیت بالاتری دارد.

اگر می خواهید هزینه زیادی نکنید، و حجم بخاری را بگیرید که نزدیک به قلیان (متوسط رو به بالا) است، دستگاه دو کاره بخرید.

بیشتر بخوانید: راهنمای راه اندازی ویپ

دستگاه یک بار مصرف

جدیدا یک سری دستگاه های ویپینگ یکبار مصرف هم باب شده، که در حال حاضر مصرف آن ها در دنیا خیلی زیاد شده است، چون بهداشتی تر است. این دستگاه ها، چیزی نیستند جز پاد های یک بار مصرف. اگر شما نمی خواهید از اول خیلی هزینه کنید و می خواهید اول امتحان کنید و بینید کدام آیا این دستگاه ها برای شما مناسب است.

اگر شک دارید که می توانید سیگار را ترک کنید یا خیر (که قطعا شدنی است)، می توانید دستگاه های یکبار مصرف (2000 پاف-4000 پاف) که قیمتشان خیلی پایین تر است را بخرید. یک مدت از آن استفاده کنید و بعد تصمیم بگیرید که دستگاه بگیرید یا خیر.

نکات مهم هنگام خرید ویپ

هنگام خرید ویپ، باید به چند مشخصه مهم توجه کنید:

 1. • نوع دستگاه: ویپ، پاد سیستم یا پاد ماد.
 2. • قدرت خروجی: قدرت خروجی ویپ تعیین می ‌کند که چقدر بخار تولید می ‌کند. قدرت خروجی بالاتر به معنای تولید بخار بیشتر است.
 3. • حجم باتری: ظرفیت باتری تعیین می ‌کند که ویپ شما چقدر دوام می‌ آورد. باتری‌ های با ظرفیت بالاتر به معنای دوام بیشتر ویپ است.
 4. • نوع کویل: کویل قلب ویپ است و مسئول تولید بخار است. انواع مختلفی از کویل ‌ها با مقاومت ‌های مختلف در بازار موجود است. مقاومت کویل تعیین می ‌کند که چقدر نیکوتین از جویس جذب بدن می ‌شود.
 5. • نوع مایع ویپینگ: جویس و سالت نیکوتین دو نوع مایع هستند که در دستگاه ها استفاده می ‌شوند.

جمع بندی و پیشنهاد

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین ویپ، پادماد و پادسیستم هایی که ارزش خرید دارند

قطع به یقین جایگزین کردن ویپ و یا پاد سیستم با قلیان و سیگار بهترین کاری است که یک فرد میتواند انجام دهد و از هر جایی که جلوی ورود این مضرات را به بدن خود بگیرد، به نفع خودش خواهد بود.

اگر قصد ترک کلی دخانیات را دارید، پیشنهاد ما به شما همین است و حتی اگر قصد ترک آنها را ندارید ولی میخواهید یک نیکوتین با ضرر کمتر مصرف کنید، باز هم پیشنهاد ما جایگزینی سیگار و قلیان با دستگاه‌های موجود است.

حتی از لحاظ اقتصادی در طول دراز مدت، این موضوع به نفع شما خواهد بود. به جای خرید پاکت سیگار یا موارد مختلف برای راه‌اندازی قلیان، در ابتدای امر فقط یک هزینه برای خرید دستگاه اصلی میکنید و بعد از آن تنها هزینه‌ی شما خرید جویس یا سالت است.

با مشاوره‌ای که میتوانید به طور حضوری از همکاران ما در مجموعه آکو ویپ دریافت کنید، روشهای نگهداری و استفاده درست از دستگاه ویپ به شما توضیح داده میشود تا طول عمر بالایی را برای دستگاه خود تضمین کنید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
آکو ویپ
آکو ویپ
آکو ویپ مشاور ویپینگ شماست

دیدگاهی در مورد “ویپ چی بخرم؟ کاملترین راهنمای خرید ویپ و پادسیستم

 1. Arash گفت:

  آقا سلام من فقط قلیون میکشم و میخوام تا جایی ک ممکنه نیکوتین خیلی کم یا حتی اگه ممکن اصلن وارد بدنم نکنم چون از سیگار متنفرم
  بعد برام سواله کدوم نیکوتین کمتریذداره دستگاه دوکاره یا ویپ؟ دوکاره همون پادماده؟ ویپ‌پاد؟

  1. آکو ویپ گفت:

   اگر نمیخواید سالت استفاده کنید، باید ویپ تهیه کنید و حداقل نیکوتین هم معمولا 3 هستش. جویس بدون نیکوتین هم داریم که خب صرفا بخار تولید میکنه و پیشنهاد نمیشه

 2. امیر گفت:

  سلام چه نوع مارک ویپ خوبه که هم کامدهی خوب باشه هم و هم شارژ نگه داره؟
  و قیمت مناسبی هم داشته باشه؟

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام امیر جان معیارهایی که فرمودین تقریبا تو همه برندها هست. برای مشاوره دقیق تر میتونید با ما تماس بگیرین

 3. ابوالفضل گفت:

  سلام دستگاه ویپرسو بهتر هسته یا لاست ویپ؟

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام ابوالفضل جان هر دو از برندهای معتبر ویپینگ هستن و مقایسه دو برند منطقی نیست.بهتره مدل ها رو با هم دگ مقایسه کرد.

 4. رضاکرمانشاهی گفت:

  سلام آکو جان خسته نباشید یه سوال ببخشید شما که استاد کارین بین دستگاه اسموک جی پرایو ۲ که کویل اضافم داره و ویپرسو آرمور مکس که جفتش ۲۲۰ واته کدوم رو پیشنهاد میدین از لحاظ فقط دود پرسیدم ممنونم

  1. آکو ویپ گفت:

   دستگاه ویپرسو کویل های با کیفیت تری داره و بنظر میاد طعم رسانی و بخار بیشتری داشته باشه

 5. علی گفت:

  سلام من روزی یک الی دو پاکت سیگار میکشم و شب بیکار باشم قلیون به شدت دنبال کاهش ضرر هستم و طعم و حجم دودقلیون بیشتر میپسندم چه دستگاهی مناسب تره

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام بهتره دستگاه دوکاره استفاده کنید. تو دسته بندی سایت از ویپ پادها انتخاب کنید تا بتونید هم به عنوان جایگزین سیگار و هم جایگزین قلیان استفاده کنید

 6. سیدمحمد گفت:

  سلام عرض ادب من روری ده سر قلیون میکشم ولی حتی از بوی سیگار هم فراری‌ام اصلا نمیکشم به نظرتون باید ویپ تک‌کاره بگیرم واینکه میخوام با به طعم خوب و دود خوب باشه پیشنهادتون چیه و قیمتش هم اعلام کنین من اصلا قیمت بازارو ندارم مرسی🙏

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام محمد عزیز، دستگاه تک کاره یا ویپ برای شما مناسبه. طعم به جویسی که میخرین مربوط میشه و سلیقه‌ای هستش. اما بخار بالا و طعم رسانی مناسب الان تو اکثر دستگاه‌ها اورجینال راضی کننده است. هر چقدر وات دستگاه بالاتر باشه، حجم بخار بیشتری هم میده. از طریق لینک پایین دستگاه های ویپ رو بررسی کنید.

   https://akovape2.com/product-category/%d9%88%db%8c%d9%be/

 7. بهزاد گفت:

  سلام دوست عزیز من دستگاه ویپ گیک ویپ ایجیس لجند ۲ دارم میخوام سالت نیکوتین استفاده کنم با این ویپ امکان داره؟ ضمنا یک اتومایزر وندی ویپ آر تی ای کایلین ام پرو هم دارم لطفا راهنمایی کنید و با تشکر از شما دوستان

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام بهزاد عزیز. لجند ۲ از کویل های سری زد پشتیبانی میکنه و این کویل ها برای استفاده از جویس های فری بیس طراحی شدن نه سالت نیکوتین.

 8. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید
  یک سوال داشتم میخواستم بدونم برای افرادی که معمولا از سیگار های باریک و با درصد نیکوتین بالا استفاده میکنن چه پادی بهتره ؟

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام محمد عزیز.انتخاب سالت نیکوتین در این موضوع مهم هست نه نوع پاد.

 9. محمد ۰۰z گفت:

  سلام خسته نباشید ی سوال کسانی ک اهل دخانیات نیستن ولی میخوان که ویپ .پاد.ویپ پاد رو امتحان کنن چه مدلی بهتر است یا بهتر است بگوییم چی پیشنهاد میکنید ؟
  ممنون میشم اگر ی مدل خوب پیشنهاد کنید
  باتشکر از شما.

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام محمد عزیز.دوستانی که سابقه استفاده از دخانیات رو نداشتن به هیچ عنوان نباید سمت ویپینگ بیان چون ویپ وسیله ی سرگرمی و تفریح نیست بلکه جایگزین امن تر نسبت به قلیان و سیگار هست.

 10. محمد ابراهیمی گفت:

  باسلام.ویپ مثل قلیان طعمش خوبه؟؟؟یعنی کارایش مثل قلیان هست؟؟؟

  1. آکو ویپ گفت:

   سلام محمد عزیز.جویس های اورجینال ویپ طعم واضح تری نسبت به قلیان دارن ضمن اینکه ضرر کمتری هم دارند.

 11. shahriar گفت:

  بسیار جامع و کامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید