آکو ویپ مشاور ویپینگ شماست

بررسی تخصصی مضرات و عوارض ویپ و پاد

عناوین محتوا

به این محتوا امتیاز بده

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین نظرات / 5. تعداد نظردهی:

آیا ویپ و پاد سیستم ضرر دارد؟ تحقیقات علمی درباره تاثیرات ویپینگ روی سلامتی | akovape

بسیاری معتقدند که هدف از تولید ویپ یا پاد سیستم جایگزین کردن آن با سیگار و قلیان است و ضرر کم تری برای فرد دارد.

  • اما آیا این حقیقت دارد؟
  • آیا ویپینگ بهتر از قلیان کشیدن است؟
  • مزایا و معایب ویپ در مقایسه با قلیان چیست؟
  • آیا میتوان با ویپ قلیان را ترک کرد؟

در این مقاله از آکو ویپ قصد داریم تا شما را با عوارض ویپ و پاد آشنا نماییم و با مقایسه این سیستم ها در مقابل قلیان و سیگار متوجه این موضوع شویم که کدام یک از این محصولات عوارض بیش تری خواهند داشت.

مقایسه پاد سیستم با سیگار

پاد سیستم یا سیگار الکترونیکی وسیله ای است که دارای مخزنی حاوی مایعی به نام سالت نیکوتین میباشد. این مایع در واقع یک آئروسل متشکل از چندین ماده شیمیایی مانند طعم دهنده، نیکوتین و… است که مایع داخل دستگاه می سوزد و کاربر بخار آن را که حاوی نیکوتین و طعمی مانند سیگار معمولی است به ریه های خود می فرستد.

یکی از تفاوت های سیگار با پاد سیستم این است که دود یا بخاری که هنگام سوزاندن جویس در پاد سیستم وارد بدن انسان می شود، مواد شیمیایی بسیار کم تری دارد.

پاد سیستم کالیبرن جی 2 مشکی

پاد سیستم کالیبرن جی 2 یوول

در حالی که طبق تحقیقات ثابت شده، سیگارهای معمولی بیش از 7000 نوع ماده شیمیایی مختلف را وارد بدن مصرف کننده می کنند. به عبارت دیگر، هنگام سوختن توتون، دود و قطران حاصل از آن چندین نوع ماده شیمیایی تولید می کند که هر کدام به شدت خطرناک می باشند. در همین حال، مایع در حال سوختن در پاد سیستم مواد اولیه ساده تری دارد که به راحتی قابل شناسایی است.

بنابراین می توان گفت با تحقیقات گسترده ای که محققان انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که سیگار معمولی مضرتر از پاد سیستم یا سیگار الکترونیکی است. زیرا سیگار علاوه بر نیکوتین دارای مواد مضر دیگری مانند مونوکسید کربن، آرسنیک، سرب و سایر فلزات سنگین است که بسیار سمی و خطرناک هستند.

در مقابل پاد سیستم به راحتی می توان مواد موجود در آن را تغییر داده و حتی آن را کم و زیاد کرد. لازم به ذکر است که تا زمانی که از جعلی نبودن جویس مطمئن هستیم می توان به این موضوع استناد کرد.

در نهایت بر اساس تحقیقاتی که بر روی پاد سیستم انجام شده؛ بدون شک ضرر کمتری نسبت به سیگار و قلیان دارد ولی همچنان تاکید میکنیم پاد سیستم ها کاملا بی ضرر نیستند. لازم به ذکر است که یکی از تفاوت های زیاد سیگار با پاد سیستم قیمت آن است.

قیمت پاد سیستم یا سیگار الکترونیکی بسیار بالاتر از یک پاکت سیگار است. اما می توان از آن برای مدت طولانی استفاده کرد. این در حالی است که قیمت تمام سیگارهای مصرف شده در همان چند ماه تقریباً بیشتر از قیمت پاد سیستم خواهد بود.

مقایسه ویپ با قلیان

برخی افراد بر اساس باورهای نادرست خود تصور می کنند که کشیدن قلیان برای سلامتی مضر نیست و یا خطر کم تری نسبت به سایر دخانیات دارد. از این رو در این مطلب از آکو ویپ به بررسی مضرات قلیان برای سلامتی و مقایسه آن با ویپ پرداخته ایم.

مقایسه مضرات ویپ با قلیان

قلیان از چند قسمت کلی تشکیل شده است: ظرف حاوی آب، بدنه فلزی، قسمت سر با سوراخ در پایین و لوله یا شلنگ قابل انعطاف با قسمت دهانه در انتهای آن. قلیان با ذغال داغ کار می کند. در واقع با گرم شدن آب، ترکیب تنباکو نیز گرم می شود. دود حاصل از زغال به تنباکو کمک می کند تا از آب و شلنگ عبور کند و به دهان برسد.

از آن جایی که آب داخل قلیان ترکیبات را فیلتر نمی کند، فرد با استفاده از تنباکو در معرض این ترکیبات خطرناک قرار می گیرد. حتی اگر شخصی قلیان را خودش مصرف نکند، اما نزدیک محل مصرف آن باشد، دود دست دوم را در هوا استنشاق می کند که بسیار برای سلامتی خطر دارد.

بیشتر بخوانید: سیگار به دلیل اثرات ضرر آوری که بر سلامتی افراد دارد، یکی از مشکلات جدی جامعه است. برای کاهش این مشکل، محققان و شرکت‌های مختلف برای توسعه جایگزین‌های سیگار به دنبال راه‌حلی هستند. در مقاله “جایگزین سیگار برای ترک“، بهترین جایگزین سیگار را بررسی خواهیم کرد.

VooPoo Argus P1 vape pod green

ویپ پاد آرگاس پی 1 ووپو

برخی از خطرات سلامتی قلیان شامل موارد زیر است

  • عوارض جانبی در عملکرد ریه از جمله بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) و برونشیت
  • افزایش خطر بیماری قلبی مانند حمله قلبی
  • افزایش خطر ابتلا به سرطان، به ویژه سرطان ریه، سرطان گلو و سرطان دهان
  • پیری زودرس پوست چون دود تنباکو میزان اکسیژن موجود در پوست را کاهش می دهد
  • افزایش خطر ابتلا به بیماری های عفونی مانند مونونوکلئوز و تبخال دهان

علاوه بر این، اگر افراد از قلیان با دهانه مشترک استفاده کنند، خطر ابتلا به عفونت های تنفسی افزایش می یابد. ویپ ها به جای سوزاندن کربن با گرم کردن مایع (جویس) و تبدیل آن به بخار کار می کنند که ایمن تر و کم ضرر تر از قلیان و سیگار می باشد.

طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC)، هنوز اطلاعات کمی در مورد مضرات ویپ وجود دارد. با این وجود، برخی از گروه های تحقیقاتی در حال بررسی ترکیبات تولید شده از بخار ویپ هستند. بررسی های اولیه نشان می دهد که بخار حاصل از ویپ بسیار کم ضررتر از قلیان می باشد. چرا که خروجی ویپ بخار می باشد در حالی که قلیان ها دود حاصل از سوختن تنباکو را از خود خارج می کنند.

از بلاگ ما بخوانید: ویپ چی بخرم؟

خطرات سلامتی ویپینگ

نیکوتین به عنوان عامل سرطان شناخته نشده است. ویپ برای استفاده در درمان های جایگزین نیکوتین مانند آدامس نیکوتین تأیید شده است. با این وجود باید بدانید که مضرات وابسته به نیکوتین در آن ها بسیار کم تر نسبت به سیگار و قلیان است.

مضرات ویپ برای کسانی که در معرض بخار آن هستند

بخار دست دوم ویپ بی ضرر نمی باشد، اما حاوی مواد شیمیایی بسیار کم تری نسبت به دود دست دوم می باشد یعنی دود سیگار و یا قلیان. هنگامی که فردی در کنار افرادی که از ویپ و پاد سیستم استفاده می کنند قرار می گیرد، در واقع در معرض بخار ناشی از بازدم آن افراد قرار خواهد گرفت.

اثرات بهداشتی قرار گرفتن در معرض بخار دست دوم هنوز ناشناخته می باشد، با این وجود انتظار می رود که خطرات این محصولات در مقایسه با خطرات محصولات تنباکویی (سیگار و قلیان) که دود تولید می کنند کم تر باشد.

خطرات سلامتی سایر مواد موجود در مایع جویس

خطرات سلامتی مرتبط با سایر مواد شیمیایی موجود در نیکوتین مایع نیز وجود دارد. مواد ویپ دارای عوامل شیمیایی کم تر و متفاوتی نسبت به سیگار و قلیان میباشد.

جویس-انبه-یخ-بازوکا

جویس انبه یخ بازوکا

با این وجود قطعاً آسیب های شیمیایی و آلاینده های ناشی از دود قلیان و سیگار به مراتب بیش تر از بخار ویپ و پاد سیستم می باشد. محققان هنوز در حال یادگیری بیش تر در مورد چگونگی تأثیر ویپ و پاد سیستم بر سلامت می باشند.

جمع بندی و پیشنهاد آکو ویپ

اول از همه توجه کنید که مایع جویس یا سالت نیکوتین اورجینال تهیه کنید تا خیال شما از بابت ویپینگ و ضرر کم آن راحت باشد. در این باره میتوانید به آکو ویپ اعتماد کنید و اورجینال ترین محصولات را از برندهای قدرتمند دنیا تهیه کنید.

مضرات بلند مدت ویپ و پاد سیستم هنوز مشخص نمی باشد، اما امروزه مشخص شده است که این سیگارها در کوتاه مدت بسیار کم ضرر می باشند. ویپ مانند سیگار دود نمی کند و حاوی نیکوتین می باشد، اما مقدار نیکوتین را می توان تنظیم کرد. برخی افراد برای ترک سیگار آن را با پاد سیستم جایگزین می کنند.

امروزه استفاده از ویپ و پاد سیستم در ایران و جهان به خصوص در بین نوجوانان با تصور بی ضرر بودن در حال گسترش می باشد. در واقع ویپ یک جایگزین ایمن تر و کم ضر تر نسبت به سیگار می باشد و از این وسیله نباید برای تفریح و سرگرمی استفاده شود.

تنها کسانی مجاز به استفاده از ویپ می باشند که سابقه مصرف محصولات دخانی را داشته و قصد ترک کردن آن را دارند.

تحقیقات در گذشته نشان داده است که سیگار نسبت به ویپ و پاد سیستم برای بدن مضرتر می باشد، با این حال تحقیقات کم تری در مورد قلیان صورت گرفته است.

به گفته محققان، برای بررسی اثرات بلند مدت ویپ و پاد سیستم و قلیان بر بدن، تحقیقات بیش تری لازم می باشد، هر چند ضرر قلیان کم تر از سیگار معمولی نمی باشد و نمی توان آن را جایگزین سالمی دانست. میتوانید برای راهنمایی بیشتر و مشاوره با آکو ویپ تماس بگیرید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
آکو ویپ
آکو ویپ
آکو ویپ مشاور ویپینگ شماست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ارسال رایگان سفارشات با پیک فوری (1 الی 3 ساعته) برای خرید بالای 3 میلیون تومان در شهر تهران